15:24 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
6821

Venemaa pole kogunud USA presidendiks valitud Donald Trumpi kohta kompromiteerivaid teavet.

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. USA presidendiks valitud Donald Trump ütles kolmapäeval, et toimik, milles väidetakse, et Venemaa on kogunud tema kohta kompromiteerivat materjali, on võltsing.

"Need on libauudised. See on võltsing. Seda ei juhtunud," ütles Trump pressikonverentsil, vahendas BNS.

Sama kinnitas kolmapäeval ka Kreml.

USA valitud president Donald Trump ja tema abikaasa Melania Trump
© REUTERS / Brendan McDermid

USA telekanal CNN väitis teisipäeval, et Venemaal on USA presidendiks valitud Donald Trumpi kahjustavat infot. Telekanali andmeil puudutab informatsioon nii Trumpi äri- ja ka eraelu.

"Kremlil pole Trumpi kohta mitte mingit kompromiteerivat toimikut. Taoline informatsioon pole kooskõlas tegelikkusega ning see pole ei midagi muud kui täielik fantaasia," ütles Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

Peskovi sõnul on see väide "täielik võltsing" ning "ilmselge katse kahjustada meie kahepoolseid suhteid".

CNN ei täpsustanud süüdistuse detaile, kuid USA uudisteportaal Buzzfeed avalikustas 35-leheküljelise memode kogu, mille luureülemad Trumpile möödunud nädalal esitasid. Kaks lehekülge memode kogust käsitlesid Trumpi väidetavalt kompromiteerivat infot, kirjutasid CNN ja New York Times.

Memos öeldakse, et Trumpist tehti 2013. aastal seksivideosid prostituutidega, kui Trump külastas Moskvas ühte luksushotelli. Lisaks väidetakse, et Vene ametnikud tegid vabariiklasest kinnisvaramagnaadile tema poolehoiu võitmiseks rea tulusate tehingute ettepanekuid ning Trumpi valimiskampaania käigus vahetas Trumpi meeskond regulaarselt infot Vene valitsuse vahendajatega.

Putiniga hea läbisaamine oleks eelis

Donald Trump ütles kolmapäeval, et hea läbisaamine Vene presidendi Vladimir Putiniga tuleks pigem kasuks kui kahjuks, kuid tunnistas, et pole kindel, kas neist liitlasi saab.

"Kui Putinile meeldib Donald Trump, siis on see minu silmis eelis, mitte vastupidi, sest meie suhted Venemaaga on kohutavad," ütles Trump esimesel pressikonverentsil pärast presidendivalimiste võitu.

"Ma ei tea, kas ma hakkan Vladimir Putiniga läbi saama. Ma loodan, et hakkan. Aga väga hästi on ka võimalik, et ei hakka," möönis tulevane president.

Peatne riigipea tunnistas aga, et Venemaa võis tõesti olla USA demokraatide arvutitesse häkkimise taga.

"Mis puudutab häkkimist, siis ma arvan, et see oli Venemaa, aga ma arvan ka, et meid on häkkinud teisedki riigid ja inimesed," ütles Trump esimesel pressikonverentsil pärast presidendivalimiste võitu.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)
Tagid:
Twitter, CNN, Trump, Dmitri Peskov, Donald Trump, Kreml, USA

Peamised teemad