21:23 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Uudised
lühendatud link
32 0 0

Kõrgõzstanis kukkus ööl vastu esmaspäeva asustatud alale Türgi lennufirma Turkish Airlines kaubalennuk, surma sai vähemalt 32 inimest, teatasid võimud.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. Tihedas udus maanduda üritanud kaubalennuk Boeing 747 kukkus alla Dacha-Suu külla Biškeki pealennujaama Manasi lähedal kohaliku aja järgi umbes kell 7.30 (Eesti aeg kell 3.30), ütles eriolukordade ministeeriumi esindaja Muhammed Svarov AFP-le.

Hukkunute tegelik arv "võib olla suurem", lausus Svarov, lisades, et käimas on suur otsingu- ja päästeoperatsioon, vahendas BNS.

Tervishoiuministeeriumi andmeil hukkusid õnnetuses lennuki 17 reisijat ning maapinnal veel 15 inimest. Varasemal teatel oli hukkunute seas kuus last ning haiglasse toimetati veel kuus inimest.

Pealtnägijate sõnul kukkus lennuk majadele peale ning tappis terveid perekondi. Eriolukordade ministeeriumi andmeil sai kahjustada või hävis 43 elamut ning õnnetuse tagajärjel süttis mitu tulekahju, kuid need on kontrolli all.

© Sputnik / Эмиль Садыров
Kõrgõzstanis kukkus asustatud alale kaubalennuk

Lennuväli suleti õnnetuse järel ning lennud ei jätku enne esmaspäeva õhtut, ütlesid ametnikud.

Sündmuskohal viibis Kõrgõzstani asepeaminister Mouhhametkali Aboulgaziev koos eriolukordade- ja transpordiministriga ning riigi president Almazbek Atambayev tühistas reisi Hiinasse, kirjutas Kirgiisi meedia.

Tagid:
kaubalennuk, lennuk, kukkus, Manas, Boeing, lennujaam, Biškek, Kõrgõzstan

Peamised teemad