18:37 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
3210

Trump ütles esmaspäeval usutluses ajalehtedele Times ja Bild, et NATO on iganenud organisatsioon, millel on suured probleemid. Tulevane riigipea tõi muu hulgas välja, et NATO pole lasknud ennast terrorismist kuigipalju segada.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. USA presidendiks valitud Donald Trumpi avaldus, et NATO on iganenud organisatsioon, on muret tekitav ning tundub olevat vastu tema enda valitud ametnike seisukohtadele, ütles Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier esmaspäeval.

Steinmeieri sõnul kohtus ta esmaspäeval NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga ning kohtumisel "võeti USA presidendiks valitud Trumpi… avaldus vastu murelikult".

"See on vastuolus Ameerika kaitseministrikandidaadi tehtud avaldusega vaid mõne päeva eest Washingtonis toimunud ülekuulamisistungil ning peame vaatama, milline saab olema tagajärg Ameerika poliitikale," lisas Steinmeier.

Pariis: parim viis Trumpi avaldusele vastamiseks on hoida EL ühtsena

Donald Trumpi avaldus, mis asetab kahtluse alla kontinendi tuleviku pärast Brexitit, on muret tekitav Prantsuse välisministrile.

"Parim viis vastata (järgmise) USA presidendi usutlustele on eurooplaste ühtsus, tulla kokku (ühtse) blokina," lausus Euroopa Liidu välisministrite kohtumisele teel olnud Jean-Marc Ayrault.

Trumpi hinnangul oli brittide lahkumine suurepärane asi pannes aluse USA ja Suurbritannia vahelisele kaubanduslepingule, mis on tema arvates mõlemale riigile ülimalt kasulik.

EL peaks tegelema "enesekindlalt"

Euroopa peaks tegelema Donald Trumpiga "enesekindlalt", sõnas Saksa asekantsler Sigmar Gabriel.

"Ma arvan, et me eurooplased ei peaks langema kuidagi suurde depressiooni," ütles Gabriel ajalehele Bild.

"Ma ei alahinda, mida Trump räägib, seda iseäranis NATO-st ja EL-ist, kuid natuke enesekindlust oleks meile selles olukorras kasulik," ütles Gabriel.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)
Tagid:
Brexit, NATO, Jean-Marc Ayrault, Trump, Frank-Walter Steinmeier, Donald Trump, Prantsusmaa, Saksamaa, USA

Peamised teemad