05:10 23. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
EKRE noorteliikumine Sinine Äratus korraldab Tartus haridus- ja teadusministeeriumi ees pagulaste-vastase piketi

Noored peavad haridusministeerimi ees pagulaste-vastase piketi

© Sputnik / Сергей Строителев
Uudised
lühendatud link
6811

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) noorteliikumine Sinine Äratus korraldab teisipäeval Tartus haridus- ja teadusministeeriumi ees piketi, millega soovib protesteerida Eesti koolides käivitatud sõjapõgenike mõistmisele suunatud rollimängude vastu.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. Pikett on ajendatud Eesti haridussüsteemi imbuva immigratsioonipropaganda vastu ning ministeeriumi soovitusest võtta üldhariduskoolides kasutusele pagulasteemalised rollimängud, kus riigipiiride sulgemist kujutatakse sisuliselt kurjusena.

"Kui riigipiiride sulgemist käsitletakse koolides millegi negatiivsena, on lugu veider," märkis Sinise Äratuse esimees Ruuben Kaalep pressiteate vahendusel. "Juba solidaarsusest oma Ungari hõimuvendadega peaksime hoopis tunda uhkust nende asjaliku reageeringu üle oma piiri kindlustamisel lähisidalaste sissetungi vastu. Et haridusministeerium seda ei mõista, vihjab vajadusele kaadrimuutuseks," lisas Kaalep.

Koolinoored ei tunne pagulashirmu, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Аньков

Pagulasteemaliste rollimängude teatud elementidega hakkab Lääne ühiskond suurendama pealekasvava põlvkonna leplikkust immigrantide Eestisse paigutamise vastu, et ühiskonda ette valmistada sisserändajate vastuvõtmiseks ja rahvusriigi lammutamiseks. Piketi eesmärk on nõuda Euroopat laastava immigratsioonipropaganda eemalhoidmist Eesti koolidest, teatas Sinine Äratus.

Koolinoored on võõramaalaste suhtes väga sallivad

Noorteühingu Avatud Vabariik hinnangul ei tunne Eesti koolinoored pagulaste ees hirmu ning on võõramaalaste suhtes väga sallivad.

"Näiteks praegu on meil käsil üks suur projekt, mille raames korraldame üle Eesti noorteseminare, kus modellerime 17-26-aastaste noortega Eestimaa tulevikku 20 aasta pärast. Ja meie suureks positiivseks üllatuseks rõhutavad õpilased pea igal pool, et tuleviku Eesti ühiskond on praeguses palju mitmekesisem ning kodulinna linnapeaks võib vabalt saada seal viis aastat elanud türklane. Või et Eesti Keele Instituudi direktoriks valitakse eesti filoloogia doktoriks õppinud endine Süüria pagulane," rääkis Noorteühingu Avatud Vabariik kodanikuhariduse programmi koordinaator Vladislav Veližanin pressiteate vahendusel.

Avatud Vabariik toetas ka haridusministeeriumi algatust korraldada koolides pagulasteema käsitlemisel rollimänge. 

"Rollimängud ja simulatsioonid on ka meie noorteühingu ürituste tähtis osa, sest mitteformaalses õppes on see väga tõhus kaasamisvahend. Rollimäng ergutab inimesi kaasa mõtlema ja väljendama oma arvamust liigse hirmuta öelda midagi valesti. Rollimäng on põnev ja arendav," ütles Veližanin.

Olukord migrantidega Euroopa riikides on halvenenud
© Sputnik / Irina Kalashnikova

Veližanini sõnul käsitleb ka Avatud Vabariik oma noorteprojektides pidevalt immigratsiooni ja pagulastega seotuid teemasid kui osa kultuuridevahelise dialoogi ja inimõiguste teemade valdkonnast.

Noorteühing Avatud Vabariik on üle-eestiline vabatahtlik organisatsioon, mille eesmärgiks on noorte aktiivsem kaasamine otsustusprotsessidesse, kodanikuhariduse arendamine ja sidusama ühiskonna moodustamisele kaasaaitamine. 

Helme: koolid muudetakse multikulti-ideoloogia kasvulavaks

"Tegemist on stalinistliku hariduspoliitika tagasitulekuga Eesti koolidesse," jagas oma arvamust EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme pressiteate vahendusel. 

„Kui ministeeriumi nimel kõnelenud ametnik annab avalikult mõista, et vanemad ei pruugi rääkida pagulaste ja immigrantide kohta tõtt, siis on tegemist katsega pöörata lapsed oma vanemate vastu. Ka Nõukogude Liidus püüti ässitada lapsi oma emade-isade vastu, et puhastada ühiskond kodanlikust elemendist. Nagu näha, elab legend oma isa tapnud pioneer Pavlik Marozovist tänapäeva haridusametnike ja —poliitikute peades edasi. Aeg on muutunud, aga eurosotsialistide kihu kujundada uue ajastu inimest pole verise lähiajaloo kiuste kuhugi kadunud," lisas Helme.

Tema sõnul väärivad tähelepanu ka kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleri sõnad, et riigi eesmärk ei ole sisserändajate suhtes juba negatiivselt meelestatud inimeste ümberveenmine, vaid jõudmine nendeni, kel selge arvamus veel puudub, või kellele lõimumine meeldib. 

„Enam ei püüta isegi varjata, et multikulti pähemäärimine haritud ja elukogemusega inimestele on lootusetu üritus ning sestap võetakse ette propagandale kõige haavatavam sihtrühm ehk meie lapsed. Sellise hariduspoliitika pikem siht on selge — valmistada ühiskonda ette uute immigrantide vastuvõtmiseks ja rahvusriigi lammutamiseks," ütles Helme.

„Mitte mingil juhul ei tohi lapsevanemad leppida sellega, et koolid hakkavad vastu töötama peredes valitsevatele väärtushinnangutele ja õõnestama lapsevanemate usaldusväärsust laste silmis. Ka ei tohi me leppida sellega, et koolid muudetakse multikulti-ideoloogia kasvulavaks," arvas Helme.

Tagid:
rollimängud, sallivus, koolid, pikett, pagulased, Avatud Vabariik, Sinine Äratus, Haridusministeerium, Mart Helme, Eesti, Tartu

Peamised teemad