18:23 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Maksumuudatused loovad Valka elanikele stiimuli registreerida end Valga elanikeks

Valka elanikud tunnevad huvi end Eesti residendiks registreerimise vastu

Sputnik / Sergey Melkonov
Uudised
lühendatud link
3210

Suur hulk Valka residente töötab Valgas ja omab madalamate maksude tõttu ka Eestis registreeritud autot. Läti kehtestas käesolevast aastast maksumuudatused loovad Valka elanikele stiimuli registreerida end Valga elanikeks, mistõttu kaotab Valka nende inimeste maksutulu.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. "Meil ei ole andmeid selle kohta, kui palju elanike on ennast Eestisse ümberregistreerinud, aga probleem on selgelt olemas. Inimesed on ka pöördunud kohaliku omavalitsuse poole küsimusega, mida teha, et ennast Eesti residendiks registreerida," vahendas BNS Valka kohaliku omavalitsuse kõneisiku Aksana Markovica sõnu.

Kuigi Läti Valka linn kardab, et Läti seadusemuudatused automaksu osas panevad Valka elanike end massiliselt Eesti residendiks registreerima, pole seda siimaani juhtunud.

"Massilist Läti kodanike elukoha registreerimistaotluste esitamise suurenemist Valgas täheldatud pole," ütles Valga linnapea Kalev Härk. Ta lisas, et 2016. aasta jooksul suurenes Läti kodanike arv Valga elanike registris 69 isiku, sellest detsembris kuue võrra.

Elukoha registreerimise põhjustena on Härgi sõnul esikohal siiski tööle asumine Valgas või lähiümbruses Eestis. "Valga ettevõtetes on üsna palju Läti kodanikest töötajaid ja eluruumide ostmisel/üürimisel on samuti lätlaste osa tuntav. Protseduuriliselt on Läti kodanikel analoogiliselt Euroopa Liidu teiste riikide kodanikega Eestisse elukoha registreerimine lubatud, kui nad esitavad dokumendid, mis tõestavad nende õiguse elada märgitud elukohas," rääkis Härk.

Läti kehtestas käesolevast aastast maksumuudatused, mille alusel võivad Läti residendid võõrriigi numbriga autot Lätis juhtida vaid siis, kui nad on selle eest maksu ära maksnud. Maksu suurus sõltub võõrriigi numbriga auto kasutamise kestvusest. Ühe päeva eest tuleb tasuda 10 eurot, kuu eest 250 eurot, 600 eurot poolaasta eest ja 1000 eurot aasta eest.

Tagid:
maksutulu, tingimused, maksumuudatused, residents, KOV, elanikud, Valka, Läti, Valga, Eesti

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  15
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  56