18:34 21. Märts 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski arutas Prantsuse tööministriga tulevikutöö teemasid

Ossinovski arutas Prantsusmaa tööministriga tulevikutöö teemasid

© Фото: Riigikogu.ee/Erik Peinar
Uudised
lühendatud link
1420

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnas Pariisis aset leidnud kohtumisel Prantsusmaa tööministri Myriam El Khomriga, et Euroopa Liidu eesistujana tõstab Eesti fookusesse tulevikutöö teemad.

TALLINN, 16. jaanuar — Sputnik. "Üks Eesti prioriteete on tulevikutööga seotud tööturureformid ehk see, kuidas viia tööturg vastavusse tehnoloogia arenguga," sõnas Ossinovski kohtumisel sotsiaalministeeriumi teatel.

"Digitehnoloogiate areng muudab põhjalikult meie ühiskondi ja tööturgu, mistõttu peame juba täna panustama enam inimeste oskustesse ja seadusandluse uuendamisse," lisas ta.

Khomri kinnitas vajadust luua selge ja õiglane tööjõu vaba liikumise regulatsioon, mille oluliseks teetähiseks on lähetatud töötajate direktiivi uuendamine. "Prantsusmaa pole kunagi olnud töötajate lähetamise vastu, vaid me soovime paremat kuritarvitamise vastu võitlemist," sõnas ta.

Kohtumisel arutati ühtse Euroopa Liidu tööturu temaatikat. Ossinovski esitas Prantsuse kolleegile kutse osalemaks Eesti tulevikutöö konverentsil, mis korraldatakse Eesti EL-i eesistumise ajal 13.-14. septembril.

Lisaks kohtub Ossinovski esmaspäeval Prantsuse terviseministri Marisol Touraine'i mitteformaalsel õhtusöögil, mille käigus tutvustab e-tervisega seotud arenguid Eestis. Koos ministriga osaleb õhtusöögil ka sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.

Teisipäeval osaleb minister Ossinovski Pariisi OECD terviseministrite kohtumisel, mille põhiteemadeks on personaalmeditsiin, tervishoiutöötajate rollide muutumine ja suurandmete võimaluste rakendamine tervishoius.

Ossinovski on koos sotsiaalministeeriumi delegatsiooniga kahepäevasel visiidil Pariisis, kus kohtub Prantsuse töö- ja terviseministritega ning osaleb OECD tervisekomitee ministrite tasandi kohtumisel.

Ministrit saadavad visiidil sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse, tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Kaija Lukka, digitaalvõimekuse arendamise osakonna programmijuht Tõnis Jaagus ja Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika osakonna juhataja Natalja Eigo.

Tagid:
tööturg, eesistumine, tulevik, visiit, OECD, Marisol Touraine, Myriam El Khomri, Jevgeni Ossinovski, Prantsusmaa, Eesti

Peamised teemad

 • Ukraina pealinn Kiiev

  Berliin tõrjub tagasi projekti Nord Stream vastaste rünnakuid: Ukraina nõuab selle eest endise kantsleri Gerhard Schröderi karistamist, poolakad aga näevad ohtu sakslaste ja venelaste koostöös.

  26
 • DNA pusle

  Esimese 24 tunni jooksul on veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee geenidoonoriks hakkamise nõusolekuvormi täitnud ja allkirjastanud juba üle 4300 inimese. Veebileht on suure koormuse tõttu ülekoormatud ja seetõttu on nõusolekute vastuvõtmine hetkel takistatud.

  16
 • Margarita Simonjan, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja

  Varem oli ta lihtsalt meie president ja teda oli võimalik välja vahetada. Nüüd aga on ta meie juht ja teda välja vahetada me ei lase. Ja teie olete seda oma kätega teinud, kirjutab RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan.

  57