03:15 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Uudised
lühendatud link
3510

Riigikohus otsustas esmaspäeval mitte võtta menetlusse Mstislav Rusakovi kaebust, milles viimane nõudis talle Eesti kodaniku passi ka isanime kirjutamist

TALLINN, 17. jaanuar — Sputnik. "Riigikohtu otsus oli ootuspärane, kuid sellega on läbitud viimane kohtuaste Eestis ning see võimaldab esitada kaebuse ÜRO rassilise diskrimineerimise kaotamise komiteele. Kavatsen seda teha lähiajal," vahendas BNS Rusakovi sõnu.

Riigikohus ei võtnud menetlusse Rusakovi kassatsioonikaebust, milles ta soovis Tallinna ringkonnakohtu otsuse muutmist. Ringkonnakohus oli tunnistanud õiguspäraseks politsei- ja piirivalveameti (PPA) otsuse mitte kirjutada Rusakovile väljastatud passi tema isanime. Sellega jättis Tallinna ringkonnakohus muutmata varasemalt Tallinna halduskohtu samasisulise otsuse.

Rusakovi sõnul tegi ta otsuse alustada kohtuteed isanime ametlikuks tunnustamiseks Eestis pärast seda, kui ÜRO rassilise diskrimineerimise kaotamise komitee soovitas Eestil 2014. aastal astuda samme isanime tunnustamiseks administratiivtasemel. Samasuguse soovituse olevat teinud ka rahvusvähemuste kaitse raamkonventsiooni konsultatiivnõukogu.

Rusakov on jurist, Eestis tegutseva inimõiguste keskuse Kitež direktor ja MTÜ Vene Kool Eestis esimees. Teda on nimetatud üheks uue venekeelse partei loomise algatajaks, mis võiks osaleda 2019. aasta riigikogu valimistel.

Tagid:
otsus, menetlus, kodanik, pass, isanimi, riigikohus, Mstislav Rusakov, Eesti

Peamised teemad