16:28 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
5411

Välisministeeriumis asus jaanuaris ametisse 19 ajutiselt tööle võetud diplomaati, kes tugevdavad Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal välisteenistust

TALLINN, 20. jaanuar — Sputnik. "Sügisesel diplomaatide konkursil valisime välja inimesed, jaanuarikuu jooksul asus või asub peamajas tööle 16 uut diplomaati ning alalises esinduses ÜRO juures New Yorgis kaks ning Brüsselis Eesti alalises esinduses Euroopas Liidu juures üks inimene," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Tiina Maiberg reedel BNS-ile.

"Tegemist on inimestega, kellel on teadmised rahvusvahelistest suhetest või politoloogiast või varasem praktika- või töökogemus rahvusvahelises keskkonnas ja kel on tõsine soov lüüa kaasa selles unikaalses, Eesti esimeses Euroopa Liidu Nõukogu eesistumises," lisas Maiberg.

"Valikute tegemisel lähtusime ka võõrkeelte oskusest. Eelistasime kandidaate, kes oskavad lisaks inglise keelele veel vähemalt üht võõrkeelt vähemalt tasemel B.1," selgitas välisministeeriumi esindaja.

Välisministeerium kuulutas konkursi ajutiste töötajate värbamiseks seoses Eesti eesistumisega Euroopa Liidus välja eelmise aasta keskel ning sellele laekus üle saja avalduse.

Diplomaate otsiti välis- ja julgeolekupoliitika, välismajanduse, rahvusvahelise arengukoostöö ja humanitaarabi ning Euroopa Liidu ja rahvusvahelise õiguse valdkonnas.

Värvatud lauaülemate peamised ülesanded on töökuulutuse kohaselt oma tegevusvaldkonda puudutava teabe ja arengute jälgimine, analüüsimine ning info vahendamine; töörühmades osalemine, tegevusvaldkonda puudutavate visiitide ja ürituste ettevalmistamine ja korraldamine; memode, taustaülevaadete, jutupunktide, nootide ja teiste dokumentide koostamine.

Värvatud ajutised töötajad peaks tööle jääma kuni aasta lõpuni.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)

Samal teemal

Ossinovski arutas Prantsusmaa tööministriga tulevikutöö teemasid
Eesti võtab EL eesistumiseks appi 18 euroametnikku
Eesti soovib eesistumise ajal Tallinnas korraldada ühe tippkohtumise
Lõplik: Eesti on EL-i eesistuja 2017. aasta teisel poolaastal
Tagid:
alaline, esindus, eesistumine, Välisministeerium, ÜRO, diplomaadid, New York, Brüssel, Eesti, EL

Peamised teemad