02:49 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
9110

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher väitis ajakirjanikele, et rändekriis on Eestist mööda läinud tänu Vene–Eesti piiri tugevale kaitsele ja Eesti politseijõudude rangusele

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik, Aleksei Toom. Rändekriis ei ole Eestit endasse mässinud tänu politsei tõhusale tööle ja piirdetara rajamisele Vene — Eesti piirile. Nii arvab Politsei- ja Piirivalveameti juht Elmar Vaher.

Euroopat haaranud rändekriis ei ole Eestile märkimisväärset mõju avaldanud, teatas neljapäeval, 19. veebruaril toimunud pressikonverentsil Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) peadirektor Elmar Vaher, keda tsiteerib agentuur BNS.

„Surve Eesti piirile on vähenenud. See, mida me kartsime, ei ole tegelikult teoks saanud," ütles Vaher, kelle sõnul on kõik laabunud tänu sellele, et pandi alus välispiiri piirirajatiste väljaehitamisele ja tänu politsei tööle salakaubavedajate tegevuse ohjeldamiseks.

„Kurjategijad kardavad Eesti piiri ületada ja valivad teised marsruudid," selgitas Vaher, jättes täpsustamata, millised kurikaelad nimelt on Eesti korrakaitsjate poolt ära hirmutatud ja milliseid marsruute nad nüüd valivad.

Eelmisel aastal kahanes järsult Eestis rahvusvahelise kaitse taotlejate arv, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Migrantide tulva Venemaalt ei tekkinud

Tasub meenutada, et Eesti seadusandlus ja rahvusvahelised head tavad keelavad nimetada kurjategijateks isikuid, kelle süü on kohtulikult tõestamata.

Lisaks sellele jääb mulje, et Vaher hindab äärmiselt kriitiliselt oma ametivendade töö tõhusust ja professionaalsust Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Itaalias ja teistes EL-i riikides, mille piire „kurjategijad" ületada ei karda.

Eesti geograafilisest asendist tulenevalt ei ole raske mõista, et Vaheri mainitud hirmunud kurikaelad pidanuks liikuma siia Venemaa kaudu. Möödunudaastase rändekriisi käigus väljendasid paljud kohalikud poliitikud kartust, et üle Vene piiri võib Eestisse saabuda hulgakaupa ebaseaduslikke sisserändajaid.

„Me tegime ka tõsiseid jõupingutusi, et pidada piiril kinni igaüks, keda siin ei oodata," lausus Vaher. Tema sõnul peeti möödunud aastal piiril kinni 888 isikut.

„Tegemist oli nendega, kes kavatsesid tulla üle piiri halval eesmärgil või võltsitud viisadega, kehtivuse kaotanud dokumentidega või ei osanud nad seletada piiriületusviisa hankimise eesmärki," ütles Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor.

Tagid:
piirdetara, töö, piir, rändekriis, kurjategija, PPA, Elmar Vaher, Vene - Eesti piir, Eesti, Venemaa

Peamised teemad