06:43 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Uudised
lühendatud link
1701

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb nädalavahetusel Saksamaal Berliinis toimuval maailma suurimal põllumajandus- ja toidumessil Internationale Grüne Woche, kus Eesti on esindatud juba 24. korda

TALLINN, 21. jaanuar — Sputnik. "Eesti osalemine messil on oluline ennekõike selleks, et meie riiki ja toidukaupu Eesti jaoks olulisel turul, Saksamaal, inimestele tutvustada," ütles Tamm. "Teisalt on see oluline poliitilisel tasandil, kuna toob Berliini kokku nii põllumajandusministrid kui toidu- ja põllumajandussektori võtmeisikud üle maailma."

Laupäeval osaleb Tamm messi raames toimuval 9. põllumajandusministrite konverentsil "Põllumajandus ja vesi — võtmeküsimus maailma toiduga kindlustamisel", kus on kavas vastu võtta ministrite ühisdeklaratsioon maailma veevarude kaitseks, vahendas BNS.

"Vesi on põllumajandustootmise jaoks vältimatult vajalik. Seega võime tunda rõõmu, et Eestis on veevarudega seni üldiselt hästi. Pigem on viimastel aastatel valmistanud teraviljakasvatajatele muret lõikusaegsest liigniiskusest tingitud probleemid," selgitas Tamm.

Ta lisas: "Samas on selge, et globaalsel tasandil on vee kui ühe tähtsaima loodusvara kaitsmisel, säilitamisel ja kestlikul majandamisel väga oluline roll ja vastutus just põllumajandusel ning on palju, mida oleks võimalik nii kohaliku kui piiriülese koostöö raames nende eesmärkide saavutamiseks ette võtta."

Tammel on messi raames kavas ka kahepoolsed kohtumised Jaapani ja Vietnami asepõllumajandusministritega. Pühapäeval külastab Tamm messi ja seal asuvat Eesti stendi.

Eesti on messil esindatud juba alates aastast 1993. Aastal 2014 oli Eesti messi ametlik partnermaa, tänavu on selleks Ungari. Eesti väljapanekut messil korraldab põllumajandus-kaubanduskoda. Eesti stendi leiab Berliini messikeskuse hallist 8.2. Lisainfot väljapaneku kohta saab lugeda veebilehelt.

Maailma suurimate põllumajandus- ja toidumesside hulka kuuluv rahvusvaheline roheline nädal 2016 ehk Internationale Grüne Woche toimub 20.-29. jaanuarini Berliinis. Kümne päeva jooksul külastab messi üle 400 000 inimese.

Tagid:
maailm, mess, poliitika, põllumajandus, Internationale Grüne Woche, Tarmo Tamm, maaeluminister, Berliin, Saksamaa, Eesti

Peamised teemad