07:51 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Uudised
lühendatud link
3010

Lätil ja teistel Balti riikidel tuleb lähiaastatel suhetes Venemaaga varuda strateegilist kannatust, ütles Ida-poliitika uuringute keskuse direktor Andis Kudors

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Kudors märkis Läti välispoliitika instituudi väljaandes "Läti välis- ja julgeolekupoliitika. Aastaraamat 2017", et Kremli soov näha endisi liiduvabariike oma eksklusiivsete huvide tsoonis viib automaatselt erimeelsusteni nende riikidega, sest need tahavad viia ellu Moskvast sõltumatut välispoliitikat.

Kuna Venemaa ei suuda muuta Balti riikide strateegilist valikut Lääne kasuks, püüab ta pidevalt diskrediteerida baltlasi nende Lääne liitlaste silmis. Selline oli Venemaa poliitika ka eelmisel aastal, leiab Kudors, vahendas BNS.

2017. aastal püüab Moskva saavutada tema vastu Euroopas kehtestatud sanktsioonide tühistamist. Erilist tähelepanu selles küsimuses pööratakse suhtlusele USA uue presidendi Donald Trumpi ja teatud konkreetsete poliitiliste jõududega Euroopas, kirjutab Kudors.

Mis puutub kahepoolseid suhteid, siis tuleb Lätil hoida kuldset keskteed seadusandluse ja pragmaatilise välispoliitika vahel, toetades majanduskoostööd valdkondades, kus Venemaa ei esita Lätile poliitilisi nõudmisi.

Lätil ja teistel Balti riikidel tuleb lähiaastatel suhetes Venemaaga varuda strateegilist kannatust ning püüda mitte lubada, et Venemaa tekitaks 2017. ja 2018. aastal Balti riikides lõhe Euroopa ühtsesse välispoliitikasse, märkib Kudors.

Tagid:
kannatus, poliitika, liiduvabariigid, ekspert, "Läti välis- ja julgeolekupoliitika. Aastaraamat 2017", Kreml, Andis Kudors, Moskva, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad