11:08 24. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Uudised
lühendatud link
3111

E-riigi Akadeemia koostöös AS-iga Andmevara digiteeris Moldova ülemkohtu ja Nisporeni maakohtu otsuste ligi 830 000 leheküljest koosnevad arhiivid ning muutis need veebist avalikult kättesaadavaks

TALLINN, 27. jaanuar — Sputnik. Neljateist kuud väldanud Moldova ülemkohtu ja Nisporeni maakohtu arhiivide digiteerimise viisid E-riigi Akadeemia juhtimisel ellu Eesti IT- ettevõtted Andmevara AS, Ratus OÜ ja Eesti Äriarhiiv OÜ. Veebilehele on koondatud 213 350 kohtuotsust ajavahemikust 1973 — 2013 ning tehtud otsingumootori abil huvilistele leitavaks, vahendas BNS.

Moldova Ülemkohtu kriminaalkolleegiumi asepresident Nicolae Cordila sõnul pöörab kohtuotsuste elektrooniline andmebaas uue lehe Moldova kohtute infosüsteemis, teatas E-riigi Akadeemia. "Mugav juurdepääs kohtuotsustele suurendab nii kohtute tegevuse läbipaistvust ja tõhustust kui ka usaldusväärsust avaliku võimu ja kodanike vahel," lausus Cordila.

Projekti rahastasid USAID ja välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Eesti on digitaalvaldkonnas kõige kiiremini arenev Läänemere riik, vahendas Eesti Sputnik varem. Läänemere piirkonna digitaaliseerimise arengu mõttekoja Top of Digital Europe avalikustatud digitaalvaldkonna uue aruande „Digitaalvaldkonna olukord 2016. aastal" põhjal on Eesti digitaalvaldkonnas kõige kiiremini arenev Läänemere riik.

Aruanne esitab ülevaate sellest, kuidas Põhjamaad, Balti riigid ja Poola digitaalmajanduse tingimustes toime tulevad. Aruande kohaselt areneb Eesti endiselt jõudsalt ja on piirkonnas esirinnas. Eesti on mitmes digitaalmajanduse kategoorias Põhjamaadele kas lähedal või nendega samale tasemele jõudmas ning juhtival kohal e-valitsuse arendamises.

Eesti ettevõte hakkab EL-i maades küberõppuseid korraldama

Eesti küberjulgeoleku ettevõte BHC Laboratory OÜ võitis Euroopa Kaitseagentuuri hanke strateegiliste küberõppuste korraldamiseks järgneval kahel aastal neljas Euroopa Liidu (EL) liikmesriigis.

BHC Laboratory juhatuse esimehe Andrus Kivisaare sõnul näitab hanke võit Euroopa Kaitseagentuuri usaldust Eesti küberjulgeoleku ettevõtte lahenduste vastu. "BHC Laboratory pakutav unikaalne metodoloogia võimaldab harjutada riikide strateegilise juhtkonna käitumist küberkonflikti korral. Hiljutised kõrgetasemelised küberründed USA-s ja ka teistes riikides tõendavad, et õppus on varasemast enam nii aktuaalne kui ka vajalik," sõnas Kivisaar.

Eesti kaitse- ja julgeolekutööstuse innovatsiooni klastri juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe rõhutas, et BHC poolt pakutav strateegiline küberjulgeolekuõppus on muutumas Euroopa standardiks. Pärnamäe lisas, et rahvusvaheline hankevõit tõestab veelkord, et Eesti kaitsetööstusettevõtete väljatöötatud lahendused on maailmas konkurentsivõimelised ning järjest enam hinnatud.

BHC Laboratory'le on tegemist juba teise rahvusvahelise hankevõiduga — varasemalt on korraldatud Euroopa Kaitseagentuuri tellimusel küberjulgeoleku õppuseid Portugali, Tšehhi ja Austria valitsustele.

Euroopa Kaitseagentuur loodi 2004. aastal eesmärgiga suurendada Euroopa kaitsetööstuse konkurentsivõimet. Lisaks tegeleb kaitseagentuur ka kaitsetehnoloogia arendamise küsimustega, relvastuspoliitika kujundamisega, teadus-ja arendustöö osakaalu suurendamisega Euroopa kaitsevaldkonnas ning liikmesriikide hankekoostöö suurendamisega.

BHC Laboratory OÜ on Eesti juhtiv küberjulgeolekuettevõte, kes aitab lahendada ja ennetada küberruumi ja —turvalisusega seotud probleeme ning arendada küberjulgeoleku IT-lahendusi. BHC Laboratory põhitegevus on suunatud ekspordile.

Tagid:
IT-ettevõtted, arhiiv, kohtuotsus, Andmevara AS, Nisporeni maakohus, Moldova ülemkohus, E-riigi Akadeemia, Moldova, Eesti

Peamised teemad