14:07 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Venemaa opositsiooniliider Aleksei Navalnõi tõstis esile Eestis riigijuhtide käitumise suhtes valitsevat läbipaistvust

Vene opositsiooniliider seadis Eestit eeskujuks

© Sputnik / Илья Питалев
Uudised
lühendatud link
4912

Venemaa opositsiooniliider Aleksei Navalnõi tõstis esile Eestis riigijuhtide käitumise suhtes valitsevat läbipaistvust ning teatas, et soovib sama ka Venemaale

TALLINN, 3. veebruar — Sputnik. "Eestis on tõsine skandaal: seal kontrollisid kodanikud eelmise presidendi krediitkaardi väljavõtet ja avastasid, et ta kulutas raha asjadele, mida on raske nimetada riiklikeks," kirjutas Navalnõi reedel sotsiaalmeedias, vahendas BNS.

Navalnõi tõdeb, et Venemaal samasugust läbipaistvust liidrite kulude osas ei ole.

Vene opositsiooniliider lisab võrdluse Eesti ja Venemaa sisemajanduse kogutoodangu, keskmise palga ja pensionide kohta, milles kõigis on Eesti näitajad paremad.

Tema hinnangul on suhtumise erinevus riigi läbipaistvusse just üks põhjusi, miks Eesti elanike tulud Venemaa omadest suuremad on.

"Lähen valimistele selleks, et Venemaa riigivõimu läbipaistvus poleks väiksem kui Eestis, palgad aga suuremad," lõpetas Navalnõi oma postituse.

Navalnõi on Venemaa opositsiooni koordinatsiooninõukogu liige ja Progressipartei liider.

Tagid:
väjavõte, krediitkaart, läbipaistvus, riigijuhid, opositsioon, skandaal, Aleksei Navalnõi, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11