14:00 17. Juuni 2019
Kuula otse
  • USD1.1265
  • RUB72.3880
Iraagis alustas lõppeval nädalal teenistust Eesti kaitseväe instruktorite meeskond, kes vahetab välja seni Iraagis teeninud kaitseväelased, illustratiivne foto

Iraagis alustas teenistust uus kaitseväe üksus

© AFP 2019 / ROBERTO SCHMIDT
Uudised
lühendatud link
3520

Iraagis alustas lõppeval nädalal teenistust Eesti kaitseväe instruktorite meeskond, kes vahetab välja seni Iraagis teeninud kaitseväelased ning koolitab järgmise kuue kuu jooksul Iraagi julgeolekujõudude sõdureid

TALLINN, 4. veebruar — Sputnik. Treeningmeeskonna ülema kapten Philipp Ainso sõnul tuleb Eesti meeskonnal koos Läti, Leedu, Taani, USA ja Briti instruktoritega koolitusi anda. Enne Iraaki suundumist läbis meeskond kuuenädalase ettevalmistuse Taanis. Eesti treeningmeeskond hakkab paiknema Iraagis Anbari provintsis, kuuludes Taani väljaõppekontingendi koosseisu, teatas kaitseväe peastaap.

Seni Iraagis teeninud meeskond on koolitanud ligi 250 Iraagi relvajõudude sõdurit. Nende seas on nii piirivalve- ja politseiüksuseid kui ka lahingüksusi, kelle otsene ülesanne on linnad ja asulad Daeshi võitlejatest vabastada, vahendas BNS.

Samuti koolitati välja õhuväeüksusi, kes valvavad Al Asadi baasi, kus ka Eesti kaitseväelased teenivad. Senise treeningmeeskonna ülema kapten Rainer Samarokovi sõnul on Iraagi üksuste väljaõppe tase väga erinev, mis nõuab ka erinevat lähenemist.

"Uute meeste koolitamine on lihtsam ja nendega oleme saavutanud parema tulemuse," ütles Samarokov, kelle sõnul viidi väljaõpet korraga läbi peamiselt jaosuurustele üksustele.

USA juhitav Daeshi-vastane rahvusvaheline sõjaline operatsioon Inherent Resolve käivitati 15. juunil 2014. Operatsiooni eesmärk on pidada Daeshi-vastast sõjalist võitlust ja toetada seda eelkõige Iraagis ja Süürias.

Operatsiooni juhtivad ning toetavad elemendid paiknevad aga ka Bahreinis, Küprosel, Egiptuses, Iisraelis, Jordaanias, Kuveidis, Liibanonis, Kataris, Türgis ja Saudi Araabias. Operatsiooni üks põhiülesanne on koolitada Iraagi julgeolekujõude.

Tagid:
treeningmeeskond, instruktorid, koolitamine, teenistus, ettevalmistus, kaitsevägi, Philipp Ainso, Taani, Iraak, Eesti

Peamised teemad