10:53 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Uudised
lühendatud link
2520

Teisipäeval, 7. veebruaril toimub Tallinnas maaeluminister Tarmo Tamme ning Austria ja Bulgaaria põllumajandusministrite kohtumine, kus arutatakse ühiseid eesistumise prioriteete põllumajanduse valdkonnas

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Austria põllumajanduse, metsanduse, keskkonna ja veemajanduse minister Andrä Rupprechter ja Bulgaaria põllumajandusminister Hristo Bozukov on Eestis visiidil, et arutada Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist ning milline võiks olla eesistumistrio ühine 18-kuuline program põllumajanduse valdkonnas, teatas maaeluministeerium.

"Kohtumisel on kõige olulisema teemana kõne all Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tulevikuarutelud, mis Eesti eesistumise ajal algavad, sest need jätkuvad tulevaste eesistujariikide eestvedamisel," ütles maaeluminister Tarmo Tamm.

Lisaks tutvustavad Eesti ja teised tulevased eesistujad oma riiklikke programme ja arutatakse, kuidas toimub kommunikatsioon trio ajal.

Teisipäeval ja kolmapäeval kohtub Austria ja Bulgaaria ministriga ka keskkonnaminister Marko Pomerants, et arutada trio eesistumisega seonduvaid prioriteete ning koostöökohti, vahendas BNS.

„Oma trio-partneritega lepime kokku teemad, mida ühiselt Euroopa Liidu tasandil edendada soovime ning sobivad rõhuasetused saab iga riik juba ise oma eesistumisele sättida. Üheks selliseks läbivaks teemaks keskkonnavaldkonnas saab olema puhtama ja säästlikuma elukeskkonna tagamine ja üheks selle osaks on ka ökoinnovatsioon," ütles Pomerants.

Ökoinnovatsioon on uutmoodi lahendus, mis asendavad olemasolevaid tegevusi selliselt, et uus lahendus on majanduslikult kulu- ja ressursitõhusam ning sellel on selgelt arusaadavalt väiksem keskkonna- või tervisemõju.

Näiteks saab ökoinnovatsiooniks lugeda uuenduslikku reovee eeltöötluse ja biogaasi tootmiskompleksi, mille avas 2014. aastal AS Estonian Cell. Selle innovaatilise ja keskkonnasõbraliku uuendusega tõusis ettevõte Eesti suurimaks biogaasi tootjaks ja tarbijaks.

Lisaks kohtuvad ministrid puidutööstuse mobiilirakenduse loojatega OÜ-st Timbeter ning külastavad ka hiljuti Eesti kõige keskkonnasõbralikuma ettevõtte tiitli pälvinud StarshipTechnologies OÜ-d.

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis. Euroopa Liidu Nõukogu töö sisulise järjepidevuse tagamiseks koostavad kolm järjestikust eesistujariiki 18-kuulise ühisprogrammi, milles määratletakse, millistele valdkondadele Euroopa tasandil rohkem tähelepanu pööratakse. Eesti kuulub ühte eesistumistriosse Bulgaaria ja Austriaga.

Tagid:
prioriteet, põllumajandus, visiit, Hristo Bozukov, Andrä Rupprechter, Tarmo Tamm, ministrid, Austria, Bulgaaria, Eesti, Tallinn

Peamised teemad