20:53 18. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Ukraina pealinn Kiiev

Eesti aitab Ukrainal uuendada kutsehariduse süsteemi

© AFP 2019 / VASILY MAXIMOV
Uudised
lühendatud link
2010

Eesti haridusametnikud külastasid eelmisel nädalal Ukrainat, et jagada Eesti kogemusi kutsehariduse reformimisest ja leppida kokku järgmistes sammudes kahe riigi vahelises koostöös

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Sihtasutuse Innove eestvedamisel alustati kaheaastast arengukoostöö projekti „Eesti kogemuse jagamine Ukraina kutsehariduse reformide toetuseks Volõõnia oblastis", mida rahastab Eesti välisministeerium, teatas SA Innove välissuhete peaspetsialist Anna Silem, vahendas BNS.

Projekti partneriks on Lääne Ukrainas asuv Volõõnia oblast, kellega koostöös luuakse ja katsetatakse kutsehariduse reformimise mudelit, mida saaks rakendada Ukraina teistes regioonides. Koostöösse on kaasatud nii Ukraina kui ka Eesti haridusministeerium (HTM) ning Euroopa Koolitusfond (ETF).

Järgmise kahe aasta jooksul töötavad Innove ning kuus 6 Volõõnia oblasti ja viis Eesti kutsekooli kooli juhtimise, õppekavade sisu uuendamise ja õpetajate koolituse teemadega, et luua õpikeskkond kutsehariduse uuendamiseks nii kooli kui ka oblasti tasandil, kaasates tööandjaid ja ministeeriumi. Lõpptulemusena loodetakse saada süstemaatiline lähenemine, mida saab kasutada kutsehariduse reformimiseks.

Visiidi jooksul kohtusid Eesti ametnikud ka Ukraina haridusminister Lilia Hrynevychiga, kes tundis suurt huvi Eesti üldhariduse korralduse vastu ning nägi potentsiaali edaspidiseks koostööks. Samuti oli delegatsioonil võimalus kohtuda Ukraina presidendi Petro Porošenko abikaasaga.

Proua Porošenko soovis teada, kuidas on Eestis erivajadustega (HEV) lastega seonduv korraldatud. Eesti pool andis ülevaate nii HEV-koolivõrgu ümberkorraldamisest kui ka kaasavast haridusest sealhulgas rahastamispõhimõtted, lisaks räägiti ka sellest, kuidas erivajadustega inimesed tööturule jõuavad.

Proua Porošenko juhib heategevuslikku fondi, mis tegeleb erivajadustega laste ühiskonda integreerimise ning kaasava hariduse teemadega ning seetõttu pakkus talle Eesti kogemus suurt huvi ning juttu oli ka edasisest koostööst ning ühisprojektidest.

Visiidist võtsid osa projektis osalevate kutsekoolide esindajad, HTM-i koolivõrgu juht Kalle Küttis, Innove juhatuse liige Katri Targama, rahvusvahelise koostöö keskuse juhataja ja projektijuht Lea Orro, Innove nõunik Kaie Piiskop ning tööandjate esindaja Tõnu Lelumees IMECC OÜ-st.

Sihtasutus Innove edendab üld- ja kutsehariduse valdkonda, pakub üle-eestilise Rajaleidja võrgustiku kaudu karjääri- ja õppenõustamisteenuseid ning vahendab Euroopa Liidu toetusi. Innove tegutseb Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.

Tagid:
jagamine, kogemus, arengukoostöö, projekt, kutseharidus, Innove, Välisministeerium, haridusametnikud, Eesti, Ukraina

Peamised teemad