07:16 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
3620

Eesti e-tervise lahendust autasustati teisipäeval Dubais parima tehnoloogialahenduse auhinnaga valitsuste tippkohtumisel World Government Summit

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. Autasu vastu võtnud riigikogu aseesimees Taavi Rõivas ütles, et Guardtime'i loodud tehnoloogial põhinev Eesti e-tervise lahenduse uuenduslikkust on märgatud ja tunnustatakse, seisab riigikogu pressiteates.

"Eesti on teadaolevalt esimene riik maailmas, mis kasutab inimeste terviseandmete turvalisuse ja usaldusväärsuse tagamiseks blockchaini tehnoloogiat. Oleme selles vallas teerajaja. Innustagu see auhind meid veelgi enam e-teenuseid arendama," ütles Rõivas.

Auhinda oli vastu võtmas ka Guardtime'i tegevdirektor Mike Gault. Guardtime on Eestis asutatud küberkaitse tehnoloogiaettevõte, kellega koostöös tagatakse Eesti e-tervise infosüsteemis patsientide andmete turvalisus.

Auhinnaga tunnustatakse valitsust, kes pakub efektiivselt ja tulemuslikult valitsuse teenuseid uute tehnoloogialahendustega. Auhinna pälvib innovaatiline ja inimeste elusid muutev projekt.

World GovTechioneers Race tseremoonial andis auhinna üle Araabia Ühendemiraatide asepresident ja peaminister ning Dubai valitseja šeik Muhammad bin Rāshid Āl Maktūm.

Autasustati ka Eesti Energia mobiilirakendust parima m-teenuse eest keskkonna kategoorias.

Tagid:
süsteem, tunnustus, e-tervis, tervis, World Government Summit, Guardtime, Taavi Rõivas, Dubai, Eesti

Peamised teemad