20:17 19. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Eesti esindushoone Brüsselis läbib eesistumise ajaks uuenduskuuri

Eesti esindushoone Brüsselis läbib eesistumise ajaks uuenduskuuri

CC BY-SA 2.0 / Ville Säävuori / Estonian Flag
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
1310

Eesti esindushoone Brüsselis, kus vähem kui nelja kuu pärast toimuvad kümned vastuvõtud ja nõupidamised, läbib värskenduskuuri

TALLINN, 18. veebruar — Sputnik. Brüsseli Eesti esindushoone alumisel korrusel on õhus pahtlitolmu, sest Eestist kohale sõidutatud ehitajad pingutavad parasjagu selle nimel, et juulis, kui algab eesistumine, oleks seal võimalik korraldada nõupidamisi ja vastuvõtte, vahendas BNS viitega ETV uudistesaatele "Aktuaalne kaamera".

"Pidulik avamine peaks olema 3. mail, mil siin on planeeritud ka valitsuse visiit. Me oleme kümme aastat selles majas olnud. Eesistumine on algamas 1. juulist ja selge oli see, et vaja oli teha natuke remonti ja ka laiendada vastuvõtupindasid," selgitas eesistumise Brüsseli projektijuht Uku Särekanno.

Eesti esinduse sisehoovis on praeguseks soojustatud põrandad ja õige pea tekivad sinna kaks nõupidamisteruumi. Välja jääb veel väike terrass.

Kui varasematel aastatel on Eesti alalises esinduses olnud umbes 80 töökohta, siis eesistumiseks suurendati diplomaatide ja ametnike arv 210-ni.Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja järgmise aasta 1. juulist kuni 31. detsembrini.

Tallinnasse on planeeritud eesistumise ajaks juurde võtta 189 töötajat, aasta lõpu seisuga on neist juba tööd alustanud 121 inimest.

Välisministeeriumis asus jaanuaris ametisse 19 ajutiselt tööle võetud diplomaati, kes tugevdavad Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal välisteenistust.

Valitsus kinnitas Eesti prioriteedid Euroopa Liidu eesistujana, lubades teravdatud tähelepanu pöörata uuendusmeelse, turvalise, digitaalse ning kaasava Euroopa arendamisele.

„Eesti eesistumine langeb Euroopa jaoks nõudlikule ja pöördelisele ajale, mis seab meile erilise vastutuse. Me peame otsima liikmesriikide vahel ühtsust ja üksmeelt ning hoidma Euroopa Liidu otsustusvõimelisena," lausus peaminister Jüri Ratas pressiteate vahendusel.

„Eesistujana on meil võimalik tõstatada Eesti jaoks olulisi teemasid, algatada laiema mõjuga arutelusid ning suurendada Eesti rahvusvahelist nähtavust. See on tõsine väljakutse, aga olen kindel, et poliitikute ja ametnike igakülgsel koostööl saame me hakkama," lisas Ratas.

Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktori Klen Jääratsi sõnul juhib Eesti tänavu juulist algava eesistumisperioodi jooksul kogu seadusandlikku tööd liikmesriikide vahel, kuid alati paneb eesistuja paika ka oma prioriteedid ja konkreetsed eesmärgid.

„Valitsuse poolt paika pandud prioriteedid on valitsuse poliitiline suunis eesistumisprogrammi koostamiseks. Lõplik ja märksa täpsem kava tuleb juba juunis, kui Malta eesistumine on lõppemas ning enne seda toimuvad arutelud ka riigikogus ja laiema avalikkusega," selgitas Jäärats.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
Tagid:
uuenduskuur, esindushoone, eesistumine, Brüssel, Eesti

Peamised teemad