17:47 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Peamiste teabeohtudena Euroopa Liidule ja tema partneritele Ida-Euroopas nimetatakse resolutsioonis teabeagentuuri ja raadio Sputnik ja telekanalit RT

Mida enam RT-d ja Sputnikut „togitakse“, seda enam tehakse neile reklaami

© Sputnik
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (135)
6250

Telekanali RT ja teabeagentuuri ja raadio Sputnik peatoimetaja Margarita Simonjan kõneles intervjuus NTV jutusaatele lääneriikides kanalile avaldatud surve vastupidisest mõjust: mida enam püütakse materdada, seda enam tehakse reklaami

TALLINN, 21. veebruar — Sputnik. „Mida enam nad meid sedasi püüavad togida, seda rohkem teevad nad meile reklaami ja seda enam inimesi mõtleb meid vaadates: kuulge, mida nad siis õieti tahavad? Oot-oot, las ma vaatan, mis värk seal tegelikult on," vahendab RIA Novosti Simonjani sõnu viitega NTV-le.

Tema sõnul — kui USA-s toimusid valimised, „olime me pidevalt lausa kõikide maailma väljaannete veergudel. Sa ei saa nimetada neist ühtegi, kes ei oleks meie pihta pangekaupa pori loopinud. Nüüd on valimised ees Prantsusmaal — sama lugu. Me oleme seal suisa peategelased," märkis ta.

Kaitsepolitsei hoone Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Simonjan rääkis ka, et mõtleb vene meediat läänes diskrimineerimise põhjustele.

„Püütakse seadusandlikult piirata meie leviulatust ja meie tegevust üldse. Püütakse Google´ile survet avaldada, et meile jumalapärast ei antaks võimalust infoväljal normaalselt tegutseda, sest nad on järsku silmitsi sellega, mis siis on tegelik sõnavabadus," toonitas RT peatoimetaja.

Simonjani sõnul on RT-s töötavad välismaalastest kaastöötajad tohutult vaprad. „Inimesed, kes meil töötavad, on tohutult julged, sest siin töötamise fakt ise tähendab paljude jaoks musta plekki küljes," ütles ta.

Viimasel ajal on vene meediaga peetava infosõja teema hakanud üpris sageli Euroopa riikides kõlama.

Novembris võttis Euroopa Parlament vastu resolutsiooni, kus räägitakse vene meediale vastutegutsemise hädavajalikkusest, kusjuures peamiste ohtudena on selles dokumendis mainitud teabeagentuuri ja raadio Sputnik ja telekanalit RT.

Teema:
Meedialahingud (135)
Tagid:
mõju, vastupidine, surve, reklaam, Sputnik, RT, Margarita Simonjan, Lääs

Peamised teemad