23:17 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Uudised
lühendatud link
1910

Peaminister Ratas kohtus Saksamaa välisministri Sigmar Gabrieliga, kellega arutati kahe riigi suhteid, julgeolekuküsimusi, olukorda Ukrainas, Euroopa Liidu tulevikku ning Eesti EL eesistumisega seonduvat

TALLINN, 1. märts — Sputnik. „Saksamaa on Eesti jaoks oluline liitlane nii Euroopa Liidus kui NATOs, kellega meil on palju ühiseid vaateid ja edukas koostöö väga erinevates eluvaldkondades," ütles peaminister Jüri Ratas. Peaminister Ratas andis ülevaate Eesti rõõmudest ja muredest ning üheskoos tõdeti, et Saksamaa relvajõudude kohalolu Eestis ning meie regioonis tugevdab meie ühist kaitset ja Euroopa julgeolekut, seisab valiutsuse kodulehel.

Julgeolekuteemade kõrval oli üheks peaminister Ratase ja Saksa välisministri tänase kohtumise peateemaks Euroopa Liidu tulevik. Mõlemad osapooled nentisid, et Euroopa vajab ühendamist erinevatel tasanditel — nii energia-, transpordi- kui digitaalvõrgustikus. „Sisepiirideta Euroopa oli meie põlvkonnale uskumatu saavutus, ent noored soovivad katkematut sidet, internetti ja e-teenuseid igal pool nagu kodus ja ei kujutagi ette ei sõda ega piire," kommenteeris Gabriel.

„Liikmesriikide soov hoida ühte ning pingutada ühise tuleviku nimel võimaldab meil leida lahendused nii tänastele julgeoleku- ja majandusprobleemidele kui ka tuleviku väljakutsetele, olgu see transatlantilise suhte hoidmine, üleilmastumine, kiire tehnoloogia areng või ebavõrdsus," lisas Ratas.

Ratas tutvustas Saksa välisministrile ka Eesti prioriteete EL Nõukogu eesistumise ajaks. „Meie eesmärgiks avatud ja uuendusmeelne Euroopa, ühisturu ja turvalisuse küsimustega tegelemine. Samuti on Eesti jaoks väga oluline digitaalne Euroopa ja kõik, mis puudutab andmete vaba liikumist," rääkis Ratas.

Viimastest arengutest Ukrainas rääkides rõhutas Ratas, et Euroopa ei tohi toimuvat unustada — ei Ukrainas, Gruusias ega Moldovas — ja peab hoidma ühtset positsiooni Venemaa santsioonide küsimuses. „Sõjaline eskalatsioon Ida-Ukrainas näitab, et kahetsusväärselt ei olda veel valmis konflikti rahumeelselt lahendama. Kuniks Venemaa ei täida Minski leppeid, ei saa me rääkida sanktsioonide leevendamisest," ütles peaminister.

Tagid:
ühtsus, tulevik, eesistumine, visiit, julgeolek, EL, Sigmar Gabriel, Jüri Ratas, Saksamaa, Eesti

Peamised teemad