10:23 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Uudised
lühendatud link
1021

Esmaspäeval Brüsselis Euroopa Liidu välis- ja kaitseministrite ühiskohtumisel osalenud kaitseminister Margus Tsahkna rõhutas, et Euroopa on tugev siis, kui liikmesriigid panustavad piisavalt iseseisvale riigikaitsele

TALLINN, 7. märts — Sputnik. „Andmaks reaalsest sisu meie julgeolekukoostöö eesmärkidele peame meie EL liikmesriikidena pühendama riigikaitsele piisavalt vahendeid," vahendas kaitseministeerium Tsahkna sõnu. „Euroopa Liit on globaalse panustajana tõsiseltvõetav vaid siis, kui iga liikmesriik pühendub oma julgeolekule ja riigikaitsele, kasutades selleks piisavalt vahendeid."

Kaitseminister ütles, et tugev Euroopa põhineb liitlasriikide ühtsusel ja solidaarsusel. „Eesti toetab Euroopa kaitsekoostööd, mis kaasab kõiki ja toob kasu kõigile liikmesriikidele," ütles kaitseminister. „Lisaks Euroopa Liidu kaitsekoostöö tugevdamisele peame me jätkuvalt edasi liikuma EL-NATO strateegilise koostööga, et tagada teineteise võimeid täiendav ja ühtne koostöö."

Kaitse- ja välisministrid kiitsid ühiskohtumisel heaks ELi tsiviil- ning sõjaliste väljaõpe- ja nõustamisoperatsioonide juhtimisvõime parandamise. Juba tänavu kevadel luuakse sõjaliste missioonide planeerimis- ja juhtimisvõime ELi sõjalises staabis. Umbes 30 staabiohvitseri peaülesandeks saab olema operatsioonide analüüsimine, planeerimine ja väeloome korraldamine.

Ühiskohtumisel vaadati üle ELi välis- ja julgeolekustrateegia kaitsepoliitilised osad. Lisaks sõjaliste missioonide juhtimisvõimele arutati ka alalise struktureeritud koostöö ja liikmesriikide kaitseplaneerimise ühtlustamise edendamist.

Euroopa kaitse- ja välisministrite kohtumine valmistas ette märtsis peetavat ELi ülemkogu.

Tagid:
riigikaitse, liikmesriigid, julgeolek, Margus Tsahkna, Brüssel, EL

Peamised teemad