22:53 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Uudised
lühendatud link
4540

Kaebusi tööandjate peale, kes keelavad töötajatel oma töökohal kanda religioosseid sümboleid, on Euroopa kohtutes tänase päevani enam kui küllalt. Nüüd lõpevad – nagu noaga lõigatult

TALLINN, 16. märts — Sputnik. Euroopa Liidus võivad tööandjad nüüd keelata töötajatel oma töökohal hidžaabide kandmise. Euroopa Kohus langetas otsuse, et ei kujuta endast mingil moel diskrimineerimist. Otsus edasikaebamisele ei kuulu. Võimaliku keelu alla võivad töökohal lisaks pearättidele langeda igasugused „nähtaval kujul poliitilisi, usulisi ja filosoofilisi vaateid väljendavad atribuudid," teatab raadio Sputnik.

Kusjuures selline sõnastus jätab ruumi tõlgendustele. Pead tuleb katta põhimõtteliselt ka kristlastel. Judaism nõuab nii abielunaistelt kui meestelt peakatte kandmist. Iseasi, et Euroopas hakkavad praegu kõige enam silma tõsiusklikud moslemid.

Aga määratluse „nähtaval kujul poliitilisi, usulisi ja filosoofilisi vaateid väljendavad atribuudid" alla võivad teoreetiliselt sattuda nii kaelaskantavad ristikesed kui ka T-särgid sirbi ja vasara või Marie Le Peni loosungitega. Ja kui see ülemusele ei meeldi, tuleb särk seljast võtta. Kusjuures väljaspool tööaega võivad inimesed endistviisi kanda, mida tahavad. Välja arvatud parandžaad, mille kandmine avalikes kohtades on paljudes Euroopa riikides keelatud — Prantsusmaa eeskujul. Sealsamas Prantsusmaal ja mõnedes teistes Euroopa riikides on riiklikul või kohalikul tasandil keelatud usku sümboliseeriva rõivastuse kandmine riiklikes üldhariduskoolides ja ülikoolides. 

Eraettevõtted tohivad talitada nii, nagu ise soovivad. Ning seda nad muuseas teevadki: kaebusi tööandjate peale, kes keelavad töötajatel oma töökohal moslemi pearätti kanda või nõuavad kaelasoleva ristikese keti pikendamist, et risti näha poleks, on Euroopa riikide kohtutesse seniajani laekunud enam kui kuhjaga.

Nüüd, pärast Euroopa Kohtu otsust jääb seadusejüngritel tööd vähemaks. Tööandjal on õigus nõuda töötajatelt neile ettenähtud väljanägemist, mis ühtlasi on eeldatavalt tarvis töölepingusse sisse kirjutada. Ning Euroopas ei nähta selles mitte mingit õiguste ega vabaduste rikkumist.

Aga vaat mis on huvitav. Kui Donald Trump palus Valges Majas töötavatel naistel ilmuda tööle eranditult kleitides, sööstsid samahästi kui kõik USA ja Euroopa feministid talle kallale ning meedias toetati neid üksmeelselt. Sotsiaalvõrgustikes demonstreeris igaüks, kes vähegi viitsis, uhkusega oma vormiriietust, tunkesid ja pikki pükse: naisarstid, lendurid, sõjaväelased. Ühtki fotot hidžaabiga spetsialistist, muide, ei olnud.

Aga nüüd selgus, et ka Euroopas kohtlevad tööandjad inimesi riietuse järgi. Ja sel teemal pahandavate tviitide laine on alles alanud. Küllap on nii, et pärast kõiki terrorirünnakuid ja arvukaid olmekuritegusid tekitab ainuüksi islamile viitav atribuutika eurooplastes segasevõitu ärevust. Ja millegipärast nimelt atribuutikaga seniajani võideldaksegi. Kuigi, kes teab, võib-olla põhimõte „pole hidžaabi — pole probleemi" töötabki.

Britid ei kavatse hidžaabe keelustada

Suurbritannia valitsus ei kavatse esitada mingeid seaduseelnõusid, mis keelaks naistel kanda nende töökohal religioosset riietust ja ususümboleid, teatas RIA Novosti.

„Meie riigis on tugev traditsioon toetada eneseväljenduse vabadust. Kõigil naistel on õigus valida ise, mida selga panna. Me ei hakka sel teemal mingeid seaduseelnõusid esitama. Mis puudutab konkreetset küsimust, siis saan aru, et jutt käib esmajoones hidžaabidest. Esineb olukordi, kus on parem, kui neid ei oleks: näiteks piirikontrolli käigus või vahest ka kohtusaalis. Eraldivõetud institutsioonid võivad ise otsustada, mida neil tasub keelata. Aga see ei ole valitsuse ülesanne — reguleerida, millist rõivastust kellelgi kanda. Ja me kaitseme jätkuvalt väljendusvabadust," ütles peaminister Theresa May kolmapäeval riigi parlamendis esinedes.

Tagid:
hidžaab, Euroopa Kohus, Ühendkuningriik, EL

Peamised teemad