19:19 19. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Uudised
lühendatud link
4302

Tallinna Ülikooli (TLÜ) Konfutsiuse Instituut ja Humanitaarteaduste instituut (TÜHI) korraldavad neljapäeval, 16. märtsil vestlusringi „Miks Eesti vajab Hiina asjatundjaid?“

TALLINN, 16. märts — Sputnik. Peamine teema on Hiina üha kasvav roll maailma poliitikas ja majanduses. See kasvatab ka vajadust põhjaliku väljaõppega Hiina ekspertide järele Eestis, kes on võimelised panustama nii era- kui ka avalikku sektorisse ja kodanikuühiskonda, teatas TLÜ.

Vestlema on kutsutud Hiina majanduse ekspert Liisi Karindi, tõlk ja Hiina spetsialist Leslie Leino, ettevõtja ja programmi Organic Estonia juht Siim Kabrits, Riigikogu kaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ning Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson. Paneeli juhib Tallinna Ülikooli Hiina uuringute lektor Katja Koort.

Eksperdid arutlevad, millised on nõudmised erialase väljaõppe saanud Hiina uuringute asjatundjatele 21. sajandil ja kus nad võiksid rakendust leida, samuti teemal, kas Hiina kultuuri ja ajaloolise pärandi tundmine on ettevõtjate ja poliitikute jaoks suhete arendamisel olulised.

Eesmärk on tutvustada noortele Hiina uuringute eriala kui potentsiaalset väljundit tulevikuks. Muidugi on ka oluline mõtestada Aasia uuringute vajadust ja vajalikkust Eesti ühiskonnas ja majanduses ning mõelda koos, millises suunas peaksid need erialad ülikoolis arenema, seisab teates.

Tagid:
väljaõpetamine, poliitika, eksperdid, majandus, TÜHI, TLÜ, Hiina, Eesti

Peamised teemad