01:40 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
Sputnik nõuab kohtus BNS tegevuse õigusvastaseks tunnistamist, illustratiivne foto

Sputnik nõuab kohtus BNS tegevuse õigusvastaseks tunnistamist

© Pixabay
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (200)
8456

Vilniuse linnarajooni kohus võttis menetlusse hagiavalduse, milles nõutakse agentuuri BNS tegevuse tunnistamist portaali Sputnik suhtes ebaseaduslikuks ja põhjendamatuks

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Tuletame meelde, et jaanuaris 2017 sai Sputnik Lietuva BNS (Baltic News Service) endiselt juhilt Tomas Balžekaselt ametliku avalduse informatsioonimaterjalide võimaldamise lepingu ühepoolse ülesütlemise kohta. Seejuures oli Sputnik omalt poolt kõiki lepingus ettenähtud tingimusi täielikult täitnud.

"Lepingu ennetähtaegne ühepoolne ülesütlemine BNS poolt on ebaseaduslik ja põhjendamatu. BNS-l ei olnud õigust ühepoolselt lepingut üles öelda. Sellist õigust ei tulene ei seadusest ega lepingu sätetest," ütles Andrei Blagodõrenko, Sputnik esinduste juht SRÜ ja Balti riikides.

Teabeagentuur ja raadio Sputnik
© Sputnik / Игорь Руссак

Tuletame meelde, et pärast lepingu ühepoolset ülesütlemist Leeduga lõpetasid Leta ja BNS ühepoolselt lepingud ka portaalidega Sputnik Latvia ja Sputnik Eesti. Agentuur BNS teatas ametlikus kirjas, et lõpetab materjalide edastamise Sputnik Eestile. Läti LETA teatas, et peatab koostöö Sputnik Latviaga 1. märtsist.

Niivõrd kiire, alusetu ja praktiliselt samaaegne lepingute lõpetamine kõigis kolmas Balti riigis: Lätis, Eestis ja Leedus annab tunnistust vaid selliste otsuste poliitilisest motiveeritusest. Selle otseseks kinnituseks on BNS eelmise juhi Tomas Balžekase reaktsioon Sputnik Lietuva järelepärimisele, milles ta teatas, et BNS "on otsustanud lõpetada koostöö meediakanalitega, mis levitavad meie riigis propagandamaterjale ega vasta vaba meedia põhimõtetele".

Väärib samuti märkimist, et Balti riikide võimud püüavad juba ammu piirata Venemaa meediaväljaannete, sealhulgas portaali Sputnik tegevust.

Nii blokeeriti 2016. aasta kavadel Sputnik Latvia domeenialal ".lv", väidetavalt Euroopa Nõukogu Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja sõltumatust kahjustavat või ohustavat tegevust piiravaid meetmeid käsitleva määruse rikkumise tõttu. Selle aasta veebruaris sai teatavaks, et Eesti eriteenistused on soovitanud riigiteenistujatel keelduda suhtlusest portaali Sputnik töötajatega.

Sputnik (sputniknews.com) on teabeagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Teema:
Meedialahingud (200)
Tagid:
hagiavaldus, õigusvastane, ühepoolselt, ebaseaduslik, leping, BNS, Sputnik, kohus, Andrei Blagodõrenko, Leedu, Läti, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  72
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  65
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46