11:57 30. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
2633

Kaitseminister Margus Tsahkna avaldas kaastunnet eile Londoni südalinnas toimunud terrorirünnaku ohvrite lähedastele ning kinnitas Ühendkuningriigi ja Eesti liitlassidemete tugevust

TALLINN, 23. märts — Sputnik. „Londoni südames toimunud rünnak on järjekordne näide sellest, et me elame äreval ajastul, kus keegi ei ole kaitstud," kirjutas kaitseminister Tsahkna oma sotsiaalmeediakontol, vahendas kaisteministeerium. „Avaldan kõigi Eesti riigikaitsjate nimel kaastunnet hukkunute lähedastele ja soovin kiiret paranemist kõigile vigastatutele. Meie mõtted on teiega."

„Rasketel hetkedel on olulised tugevad sõprussidemed," kirjutas Tsahkna. „Täna on Eestis Ühendkuningriigi sõdurid, kes on valmis aitama meid riigikaitsel. Meie omakorda saame kinnitada, et oleme raskel hetkel heaks liitlaseks ja sõbraks brittidele. Võite meile kindlad olla — me seisame vankumatult teie kõrval."

Suurbritannia parlamendihoone juures toimus kolmapäeval tulistamine ja pussitamine, samuti sõitis buss Westminsteri sillal rahva sekka, vahendas eile Sputnik Eesti viitega ERR-ile. Politsei teatel on neli inimest hukkunud, nende hulgas üks politseinik, ja vähemalt 40 saanud vigastada. Politsei tappis väidetava ründaja. Politsei sai teate rünnakust kohaliku aja järgi kell 14.40 ajal. Terrorismivastase üksuse ametniku sõnul on praegu alust arvata, et ründajaid oli üks.

Briti politsei: rünnak on seotud islamiterrorismiga

Suurbritannia politsei kahtlustab, et kolmapäevase Londoni rünnaku puhul oli tegemist islamiterrorismiga, vahendas ERR viitega BBC-ile. "Islamiterrorism on meie oletus," ütles politsei terrorismivastase võitluse osakonna eestkõneleja Mark Rowley ajakirjanikele.

BBC andmetel oli politsei juba varem öelnud ajakirjanikele, et ründaja oli saanud inspiratsiooni rahvusvahelisest terrorismist. Ründaja isiku kohta pole seni ametlikult midagi teada antud.

Neil nädalatel jõuab Eestisse Ühendkuningriigi juhitav NATO lahingugrupi 800 briti ja 300 prantsuse sõdurit ning lahingutehnika. NATO 28 liitlasriigi juhid otsustasid möödunud juunis Varssavi tippkohtumisel muutunud julgeolekukeskkonna tõttu paigutada NATO pataljonide lahingugrupid Eestisse, Lätisse, Leetu ja Poola.

Eestit seovad brittidega pikaajalised kaitsealased sidemed ning relvavendlus ühisest osalemisest rahvusvahelisetel sõjalistel operatsioonidel.

Tagid:
hukkunud, rünnak, kaastunne, toetus, parlament, kaitseministeerium, Margus Tsahkna, London, Suurbritannia, Eesti

Peamised teemad