20:24 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Uudised
lühendatud link
31 0 0

Välisminister Mikser kinnitas Daeshi-vastase koalitsiooni välisministrite kohtumisel Washingtonis, et Eesti jätkab kindlalt võitlust terrorismiga

TALLINN, 23. märts — Sputnik. Välisminister Mikser avaldas kaastunnet seoses terrorirünnakuga Londonis. Ta märkis, et turvaline ja kaitstud Euroopa on Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteet, vahendas välisministeerium.

„Eilsed traagilised sündmused Londonis, Brüsseli terrorirünnakute aastapäeval, on kurvaks meenutuseks kõikidele rahvastele ja riikidele Euroopas ning mujal inimelu haprusest käsitamatu ebainimlikkuse ees," ütles Mikser. „Avaldan sügavat kaastunnet eile Londonis hukkunute peredele ja lähedastele," lisas ta.

„Eesti seisab Ühendkuningriigi kõrval koos oma partnerite ja liitlastega järjepidevas võitluses terrorismi kõikide ilmingute vastu," ütles välisminister.

Mikser kinnitas seda ka Washingtonis toimunud Daeshi-vastase koalitsiooni välisministrite kohtumisel, lisades, et turvaline ja kaitstud Euroopa on Eesti prioriteet ka Euroopa Liidu eesistumise ajal.

„Ühendkuningriik on ja jääb osaks Euroopast ning meie lähedaseks liitlaseks NATOs. Ainult ühendatud jõududega saame edukalt seista oma väärtuste ja vabaduste eest," rõhutas ta.

„Terrorismil ei ole kohta meie maailmas ning Eesti jätkab panustamist terrorismivastasesse võitlusesse," rõhutas välisminister. „Kuuludes Daeshi-vastase koalitsiooni juhtrühma, otsime võimalusi oma panuse suurendamiseks," kinnitas ta.

Eesti osaleb Daeshi-vastases sõjalises operatsioonis ning on samuti panustanud Daeshi-vastasesse võitlusesse varustusega. Daeshist vabastatud alade demineerimiseks on Eesti andnud rahalist toetust ning on toetamas ÜRO arenguabi programmi kaudu nende alade stabiliseerimist.

„Ka Euroopa Liidu eesistujana hoiame terrorismivastase võitluse küsimust kindlalt päevakorras," rõhutas Mikser.

Briti parlamendi juures korraldatud rünnakus on palju vigastatuid
© AFP 2019 / Daniel LEAL-OLIVAS

Välisministri sõnul väärib Daeshi-vastase koalitsiooni tegevus tunnustust. „Kindlasti ei ole see võitlus kerge ning selle õnnestumiseks tuleb eelkõige tõhustada rahvusvahelist koordinatsiooni ja infovahetust," märkis välisminister. 

Daeshi-vastane koalitsioon moodustati 2014. aastal ning see koosneb 68 osapoolest, mille hulka kuuluvad ka EL, Araabia Liiga ja Interpol.

Londoni terrorirünnak

Suurbritannia parlamendihoone juures toimus kolmapäeval tulistamine ja pussitamine, samuti sõitis buss Westminsteri sillal rahva sekka, vahendas Sputnik Eesti viitega ERR-ile. Politsei teatel on neli inimest hukkunud, nende hulgas üks politseinik, ja vähemalt 40 saanud vigastada. Politsei tappis väidetava ründaja. Politsei sai teate rünnakust kohaliku aja järgi kell 14.40 ajal. Terrorismivastase üksuse ametniku sõnul on praegu alust arvata, et ründajaid oli üks.

Suurbritannia politsei kahtlustab, et kolmapäevase Londoni rünnaku puhul oli tegemist islamiterrorismiga, vahendas ERR viitega BBC-ile. "Islamiterrorism on meie oletus," ütles politsei terrorismivastase võitluse osakonna eestkõneleja Mark Rowley ajakirjanikele. BBC andmetel oli politsei juba varem öelnud ajakirjanikele, et ründaja oli saanud inspiratsiooni rahvusvahelisest terrorismist. Ründaja isiku kohta pole seni ametlikult midagi teada antud.

Londonis viibivatele kodanikele: Londoni ametivõimud on edastanud käitumisjuhise, mille leiab siit.

Tagid:
võitlus, kohtumine, kaastunne, terrorism, Daeshi-vastase koalitsioon, Sven Mikser, Washington, London, Eesti

Peamised teemad