21:04 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Uudised
lühendatud link
Lõputu Brexit (82)
3731

Peaminister Jüri Ratas ja Ühendkuningriigi peaminister Theresa May arutasid telefonikõnes Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumist, Eesti ja ÜK koostööd ning riikide kahepoolseid suhteid

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Peaminister ütles Ühendkuningriigi kolleegile, et esmaoluline on vähendada lahkumisprotsessist tulenevat ebakindlust kodanikele ja ettevõtetele, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo. "Minu prioriteet on kindlustada üle 10 000 Eesti kodaniku õigused, kes elavad ja töötavad Ühendkuningriigis nii kiiresti kui võimalik," sõnas Ratas.

Tema sõnul peaks Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi tulevane suhe olema tasakaalus, tugev ja lähedane. "Brexiti sujuv korraldamine on meie kõigi huvides," lisas peaminister. "Töötame eesistujana selle nimel, et saavutada Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel võimalikult hea kokkulepe. See on meie jaoks ülimalt oluline."

Ratas tänas Ühendkuningriiki juhtrolli eest NATO lahingugrupi Eestisse tulemisel. "Ühendkuningriigi sõjaline panus Eestis näitab selgelt ja üheselt, et Ühendkuningriik ei lahku Euroopast ning et NATO kollektiivne kaitse ja heidutus on reaalsed," sõnas Ratas. Ta kinnitas May'le,et ettevalmistused liitlasvägede vastu võtmiseks lähevad plaanipäraselt.

Peaminister avaldas lootust, et hoolimata Brexitist tiheneb koostöö regionaalselt ja kahepoolselt Ühendkuningriigiga. "British Airways'i start London-Tallinn liinil on hea näide sellest ja kindlasti positiivne märk ettevõtetele ja inimestele," märkis ta.

Peaminister kutsus Theresa May ka Eestisse visiidile.

Teema:
Lõputu Brexit (82)
Tagid:
suhted, telefonikõne, koostöö, Brexit, Jüri Ratas, Theresa May, Ühendkuningriik, Eesti

Peamised teemad