22:40 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Uudised
lühendatud link
6620

Lõuna-Ossetia rahva tahe naasta Venemaa Föderatsiooni koosseisu püsib elus kahekümnendatest aastatest peale

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Tshinvali jätkab Moskvaga arutelu väljavaadetest korraldada rahvahääletus Lõuna-Osseetia astumiseks Venemaa koosseisu, teatas RIA Novostile parlamendi spiiker Anatoli Bibilov, kes on vabariigi presidendivalimistes liidripositsioonil.

Varem on Lõuna-Osseetia keskvalimiskomisjoni esimees Bella Plijeva teada andnud, et Bibilov kogub esimeses valimisvoorus 57,98% häältest. Seepeale ütles poliitik, et vabariik kavatseb tihendada suhteid Venemaaga.

„Ma olen alati toonitanud ja rõhutan ka nüüd, et Lõuna-Ossetia rahva tahe naasta Venemaa Föderatsiooni koosseisu püsib elus osseedi rahva eraldamise hetkest (kahekümnendatest aastatest) peale," märkis Bibilov.

Ta tuletas meelde, et kolme aasta pärast täitub 100 aastat sellest, kui osseedid elavad „erinevates poliitilistes üksustes".

„Seda peetakse täiesti ebaõiglaseks. Igal juhul… arutame Vene Föderatsiooniga referendumi korraldamist," rõhutas poliitik.

Eesti taunis 9. aprillil Lõuna-Osseetias aset leidnud presidendivalimisi ja referendumit regiooni nime muutmiseks.

„Peame nimetatud samme ebaseaduslikeks ja ei tunnusta mingil moel nende tulemusi. Niinimetatud valimised ja referendum kahjustavad püüdeid leida konfliktile rahumeelne lahendus ning seetõttu ka regiooni julgeolekut ja stabiilsust", teatas Eesti välisministeerium.

Eesti kinnitas järjekindlat toetust Gruusia suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele rahvusvaheliselt tunnustatud piirides. „Lõuna-Osseetia nagu ka Abhaasia on Gruusia lahutamatud osad," lisas ministeerium.

Lõuna-Osseetia kuulutas välja iseseisvuse 2008. aasta augustis, pärast relvastatud sissetungi Gruusia poolt. Praegu tunnustab vabariigi suveräänsust viis ÜRO liikmesriiki (Venemaa, Venezuela, Nikaragua, Nauru ja Tuvalu).

Samal teemal

Sputnik kutsub Lõuna-Osseetiasse
Tagid:
referendum, valimised, Välisministeerium, Venemaa, Gruusia, Lõuna-Osseetia

Peamised teemad