08:36 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Riigikogu esimees Eiki Nestor viibib Slovakkias Euroopa Liidu parlamentide esimeeste kohtumisel

Nestor: demokraatia arengu väljakutse on võitlus libauudistega

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (169)
1111

Riigikogu esimees Eiki Nestor ütles Slovakkias Bratislavas toimunud Euroopa Liidu parlamentide esimeeste kohtumisel, et infoühiskonnas on peamine väljakutse kõigile seadusloomes osalejatele olla nähtav, arusaadav ja asjakohane

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Konverentsi paneelis, kus arutati parlamentaarse töö kodanikele lähemale toomist, jagasid rahvusparlamendid oma paremaid kogemusi. Nestor ütles oma sõnavõtus, et parlamendi dialoog oma riigi rahvaga peab olema püsiv, aus ja selge, sest see on ainus võimalus võidelda libauudiste fenomeni vastu, vahendab Riigikogu pressiteenistus.

„Demokraatiale on võitlus libauudiste vastu suur väljakutse, see nõuab meie töö suuremat avatust," ütles Nestor. „Võitluses libauudiste vastu on parlamendil oluline roll." Riigikogu esimees rääkis Eesti kogemusest e-valitsemisel, e-hääletamisest ja allkirja andmisest. Ta ütles, et Riigikogu istungid on avalikud ja neid saab jälgida veebiülekandes.

Vaata videost Riigikogu esimehe Eiki Nestori sõnavõttu Euroopa spiikrite konverentsil.

Esmaspäeva hommikul arutasid spiikrid Euroopa Liidu tuleviku ja rahvusparlamentide rolli üle Euroopa Liidu ühtsuse suurendamisel, kus peaettekande pidasid Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ja Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen.

Esmaspäeval sõlmis Nestor koos kahe järgmise eesistujariigi Bulgaaria ja Austriga ühisdeklaratsiooni. Pühapäeval kohtus Nestor parlamentaarse dimensiooni troika liikmetega Luxembourgist ja Slovakkiast ning Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajaniga.

Teema:
Meedialahingud (169)
Tagid:
võitlus, libauudis, demokraatia, parlament, Riigikogu, Eiki Nestor, Slovakkia, Bratislava

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  51
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  77