12:58 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Uudised
lühendatud link
Lõputu Brexit (82)
1720

Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimiste esimeses etapis keskendutakse Euroopa Liidu kodanike ja ettevõtete õiguste kaitse teemale

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas osales laupäeval Brüsselis erakorralisel Euroopa Ülemkogu kohtumisel. Euroopa Liidu 27 liikmesriiki võtsid ühiselt vastu suunised Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise läbirääkimisteks.

Suunistes määratakse kindlaks läbirääkimiste raamistik ning kehtestatakse ELi üldised põhimõtted ja seisukohad läbirääkimisteks, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ratas kinkis Hollande´le foto prantsuse kaitseväelastest Tapal
© Фото : Riigikantselei / Tauno Tõhk

„Euroopa Liidu 27 liikmesriiki leppisid kokku, et läbirääkimiste esimeses etapis keskendutakse Euroopa Liidu kodanike ja ettevõtete õiguste kaitse teemale. Pärast nendes küsimustes piisavate lahendusteni jõudmist käsitletakse rahalisi küsimusi ning tulevikusuhteid Suurbritanniaga. Peame oluliseks, et ka tulevikus saaks meie ettevõtjad Ühendkuningriigis takistusteta tegutseda ning meie kodanikele oleks tagatud senised Euroopa Liidu õigusest tulenevad õigused," rõhutas peaminister Jüri Ratas.

„Euroopa Liidu seisukohad on nüüd paika pandud ja oleme valmis läbirääkimisi alustama. Soovime võimalikult sujuvalt saavutada piisava edu esimeses läbirääkimiste etapis, et hakata EL ja Ühendkuningriigi tulevikusuhet arutama. Selles osas tahame näha tugevat kaubanduslepet ning partnerlust mitmel muul alal, sealhulgas mis puudutab julgeolekut ja välispoliitikat. Samal ajal liigub Euroopa Liit Eesti eesistumise ajal edasi oma igapäevase tegevusega, pakkudes inimestele turvatunnet, majanduslikku kasu ning tugevdades liitu kui poliitilist ja majanduslikku uniooni," selgitas Ratas.

Ülemkogu eel kohtus peaminister Itaalia peaminister Paolo Gentiloniga, Euroopa Parlamendi Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide (S&D) fraktsiooni juhi Gianni Pittellaga ning Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsiooni (ALDE) esimehe Guy Verhofstadtiga, kellega arutati Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteete ning välis —ja julgeolekupoliitika küsimusi.

Teema:
Lõputu Brexit (82)
Tagid:
õigused, ülemnõukogu, kodanik, peaminister, Jüri Ratas, EL, Ühendkuningriik, Brüssel

Peamised teemad