10:45 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
2710

Valitsus kiitis kabinetinõupidamisel põhimõtteliselt heaks Eesti neljale Euroopa Liidu eesistumise prioriteedile tugineva eesistumise programmi

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Lõplikul kujul plaanib valitsus eesistumise programmi kinnitada 29. juuni istungil, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Valitsus on varasemalt kinnitanud neli Eesti eesistumise prioriteeti. Need on: avatud ja uuendusmeelse majandusega Euroopa; turvaline ja kaitstud Euroopa; digitaalne Euroopa ja andmete vaba liikumine ning kaasav ja kestlik Euroopa.

Kõneldes avatud ja uuendusmeelsest Euroopast, ütles peaminister: „Tugev majandus põhineb innovaatilisel ja avatud majandusmudelil. Eesti eesmärk on aidata kaasa Euroopa Liidu majanduse elavdamisele ja kaasaegsete töökohtade loomisesse." 

Rääkides turvalisest ja kaitstud Euroopast rõhutas peaminister, et Eesti soovib eesistujana pakkuda konkreetseid ja kaasaegseid lahendusi turvalisuse ning julgeoleku parandamiseks avatud Euroopas. „Nüüdisaegsete IT-lahenduste kõrval seisab Eesti piiriülese koostöö tugevdamise eest ja peab väga oluliseks kaitsekoostöö tihendamist."

Digitaalse Euroopa ja andmete vaba liikumise kohta märkis peaminister, et kiire, kvaliteetne ja kättesaadav internetiühendus on targa ja andmepõhise majanduse alustalaks. „Eesti seisab selle eest, et Euroopa inimeste valikuvõimalused muutuksid oluliselt laiemaks. See tähendab nii e-kaubanduse kui e-teenuste arendamist."

Laiendades kaasava ja kestliku Euroopa prioriteeti nentis peaminister, et ühiskondliku ja majandusliku edu aluseks on inimesed. „Kaasavas Euroopas seisab Eesti selle eest, et igale inimesele oleksid tagatud võrdsed võimalused."

Täna kabinetinõupidamisel põhimõtteliselt heakskiidetud programmis on Eesti 4 suurt prioriteeti jaotatud 18 alapeatükiks. Programm sisaldab nende prioriteetide edendamiseks ligi 80 õigusakti eelnõu. Prioriteetide arutelud on toimunud Riigikogu komisjonides ning neid on tutvustatud avalikel kaasamisüritustel nii Eestis kui Brüsselis. Prioriteetidest lähtuvalt on koostatud täna põhimõtteliselt heakskiidetud eesistumise programm, mis on eelnevalt läbiarutatud ministeeriumidega.

1. juulist võtab Eesti üle vastutuse kogu Euroopa Liidu Nõukogu töö korraldamise eest. Sel põhjusel viibib valitsus Brüsselis, et tutvustada Euroopa Komisjonile Eesti eesistmise prioriteete.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
põhimõtted, programm, prioriteet, heakskiit, eesistumine, EL, Brüssel, Eesti

Peamised teemad