03:05 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
Vaindloo saare õhuruumi mõistatus (12)
7430

Kolmapäeva õhtul sisenes ilma diplomaatilise loata Eesti õhuruumi Vaindloo saare piirkonnas Venemaa Föderatsiooni riigiasutusele kuuluv lennuk

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Tegemist oli Presidendi Asjade Valitsuse lennundusettevõttele Rossija kuuluva lennukiga IL-96, teatas kaitseväe pressiteenistus.

Ametlikult kinnitamata andmetel oli lennukis Soome visiidile suundunud Vene välisminister Sergei Lavrov, vahendas ERR.

Kaitseväe pressiteenistus selgitas, et lennuki transponder oli sisse lülitatud, piiri rikkumise hetkel ei olnud lennukil Eesti lennuliiklusteenindusele esitatud lennuplaani ja puudus ka raadiokontakt.

Välisministeerium on Venemaa Föderatsiooni saatkonda antud intsidendist teavitanud.

Vene välisministeerium teatas reede õhtul, et jutt käib Venemaa ametlikust lennukist. "Lavrov lendas visiidile Soome. Kõik lennudokumendid olid kooskõlastatud. Lend kulges plaanipäraselt. Pardameeskond ei saanud mingeid hoiatavaid teateid," seisis avalduses.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson (IRL) selgitas rikkumist pilootide lohakusega, vahendas ERR. "Rumal lohakus pilootide poolt. Küllalt hästi on teada see lennujuhtimisalade kolmnurk, see kokkupuute punkt Vaindloo saare juures. Seda sisse lendamist saab väga lihtsalt välistada," kommenteeris Mihkelson.

See oli tänavu esimene Eesti õhupiiri rikkumine Venemaa Föderatsiooni lennuki poolt. Mullu esines sarnaseid juhtumeid seitsmel korral.

Teema:
Vaindloo saare õhuruumi mõistatus (12)
Tagid:
transponder, lennuk, õhupiir, lennuliiklusteenindus, Lavrov, välisminister, Sergei Lavrov, Eesti, Venemaa

Peamised teemad