02:15 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Uudised
lühendatud link
18 0 0

President Kersti Kaljulaid pidas Firenzes European University Institute'i korraldatud EL tulevikule keskenduval konverentsil The State of the Union kõne, milles tutvustas Eesti prioriteete EL eesistujana

TALLINN, 6. mai — Sputnik. President rõhutas, et läbi ajaloo on Euroopa Liit näidanud oma tugevust ja ühtsust just neil perioodidel, kui ühised väärtused ja huvid on kõige rohkem ohus, vahendab presidendi kantselei.

Eesti peamine ülesanne eesistujana on hoida EL ühtse ja otsustusvõimelisena
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Nii Euroopa Liidus sees kui ka väljaspool on jõude, kes sooviks ühendust nõrgestada, seda tükeldada. Kuid EL on alati arenenud läbi erinevate kriiside. Ja EL on palju tugevam, kui me seda teinekord välja näitame. Võib-olla ei ole lahendused, kuhu üheskoos jõutakse, alati parimad, kuid need on olnud alati piisavad ja lähtuvad tervest mõistusest," ütles riigipea oma kõnes ning tõi välja, et seepärast on ka liikmesriikide ühtsuse säilitamine ja tugevdamine meie eesistumise peamiseks eesmärgiks.

"Hetkel näeme rohkem kui kunagi varem, et liikmesriigid peavad tulema kokku, hoidma kokku ja tegutsema üheskoos," lisas ta.

Lisaks Eesti prioriteetidele eesistujana rääkis president Kaljulaid ühiskonna digitaliseerumisest ning laiematest ühiskondlikest muutustest, mida toob kaasa harjumuspärase töö ning elukorralduse muutumine.

Tagid:
tugevus, kõne, prioriteet, eesistumine, EL, ülikool, Kersti Kaljulaid, Firenze, Eesti

Peamised teemad