09:44 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
6020

Riigikantselei avalikustas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise visuaalse identiteedi ja põhisõnumid, mis tutvustavad Eestit ja meie eesistumise juhtmõtet läbi tasakaalu kujundi

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Eesti kui eesistuja identiteet „Ühtsus tasakaalu kaudu" põhineb eelmise aasta suvel korraldatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja eesistumise ühisel konkursil, mille võitis loovagentuur Identity (Meelis Opmann, Martin Tõnts, Ionel Lehari, Ants Lusti) ideekavandiga „Aastasada ja tasakaal", teatas Riigikantselei.

Lahendus tugineb kahele narratiivile — looduslähedus ja uuenduslik digiühiskond, mis koorusid välja EAS-i Eesti märgi avalikel aruteludel. „Need teemad avavad eestlaste lugu ja olemust läbi kahe tänapäeval väga aktuaalse küsimuse: inimese suhestumine looduskeskkonda ning uue tehnoloogia tulekuga kaasnevad väljakutsed ja võimalused," rääkis Eesti eesistumise kommunikatsioonijuht Tiina Urm.

Визуальный идентитет председательства Эстонии в Совете ЕС
© Фото : Riigikantselei
Eesti EL Nõukogu eesistumise visuaalne identiteet

„Tasakaalupunkti leidmine kõige olulise hoidmise ja kaitsmise ning pideva arengu ning uute võimaluste kasutamise vahel on väljakutseks nii Eestile, Euroopale kui ka maailmale laiemalt," lisas Urm.

"Tasakaalu kujund peegeldab hästi ka meie kui eesistuja rolli. Üle kõige vajab Euroopa täna ühtsust — väärtustes, mõtetes ja tegudes. Selleks, et Euroopat ühtselt edasi viia ja kasutada nutikalt ära kõik arenguvõimalused, peame leidma eesistujana tasakaalupunkti kõikide liikmesriikide erinevate arvamuste, huvide ja visioonide vahel," märkis Urm.

"Seda taotlust väljendab ka eesistumise visuaalne kujund, kus kahe valiku ja vaatenurga vahel on ühendajaks ning tasakaalustajaks eesistuja tähis," lisas ta.

Визуальный идентитет председательства Эстонии в Совете ЕС
© Фото : Riigikantselei
Eesti EL Nõukogu eesistumise visuaalne identiteet

Identity loovjuhi Ionel Lehari sõnul iseloomustab eesistumise visuaalset märgisüsteemi ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva sõsaridentiteeti lihtne ja lakooniline graafika.

„Disaini eesmärk oli luua ühistest algelementidest koosnev geomeetriline süsteem, mis võimaldab kujundada erineva tähendusega graafikat mõlemale identiteediprogrammile. Kitsas ristkülik ja sõõrid on ehituskivideks eesistujamaa tasakaalu sümbolile, juubeliperioodi 100 märgile ning nende ühiskasutuses olevale kahendkoodimustrile," selgitas Lehari.

Kui Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva visuaalse identiteedi sai Riigikantselei avalikustada juba mullu sügisel, siis eesistumise lahendustega tuli oodata kevadeni, sest hea tava kohaselt avalikustab nn sisenev eesistuja oma visuaalse identiteeti vahetult enne eesistumist.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
identiteet, visuaalne, eesistumine, Riigikantselei, EL Nõukogu, Eesti, EL

Peamised teemad