14:50 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Uudised
lühendatud link
2811

Tartu ülikooli polaaruurija Timo Palo pilt jääpangal askeldavatest uurijatest jõudis prestiižse teadusajakirja Nature korraldatud fotokonkursi „Teadlased tööpostil“ võitjate hulka

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Konkursile esitati 170 tööd, millest valiti välja viis parimat, teatab ülikool. Palo tegi pildi „Teadlased jääl" 2010. aastal Hiina uurimislaeva Xue Long (Lumedraakon) pardal Põhja-Jäämerel viibides.

Снимок эстонского ученого, попавшего в число победителей фотоконкурса журнала Nature
© Фото : Timo Palo, Tartu ülikool
TÜ polaaruurija Timo Palo pilt "Teadlased jääl"

Kalasilmobjektiiviga tehtud foto aitab Timo Palo sõnul edasi anda Arktika suurust. „Me teame, et Põhja-Jäämeri on maakera ülaosas. See on nagu meie planeedi katus," ütles Palo ajakirjale Nature antud intervjuus. Nii aitab laia vaateväljaga objektiivi moonutus seda katust omamoodi visualiseerida ning tuua esile selle pinnal olevaid pragusid.

Palo on aastate jooksul jälginud selle maailmanurga dramaatilisi muutusi. Õhutemperatuurid Arktikas tõusevad tema sõnul kaks korda kiiremini kui kusagil mujal maailmas.

„Merejää upub. Teadlasena ei saa sa teha mingeid lõplikke järeldusi enne, kui sa ei ole andmeid põhjalikult analüüsinud. Aga silmaga on see ometi näha. Ja kui sa saad pildi peale midagi, mis inimesi liigutab, siis võib sellel olla palju rohkem mõju kui keegi sõnades kunagi suudaks väljendada," sõnas Palo.

Fotokonkursi võidutööd ilmusid ajakirja Nature 4. mai numbris. Varasemalt on Timo Palo sama pildiga võitnud ka Eesti teadusfoto 2011 konkursi.

Tagid:
polaaruurija, teadlane, pilt, võitja, Teadlased jääl, Nature, , Timo Palo, Põhja-Jäämeri, Eesti

Peamised teemad