18:37 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Uudised
lühendatud link
3610

Kaitseminister Margus Tsahkna hinnangul on Iraagis teenivad Eesti kaitseväelased hinnatud instruktorid, kes annavad võitluses nn Islamiriigiga suure panuse, tagades seeläbi ka Eesti julgeolekut

TALLINN, 23. mai — Sputnik. Eesti kaitseväelaste pühendumust ja loovust tunnustasid nii Taani ohvitserid, kelle alluvuses Eesti kaitseväelased teenivad, kui ka Iraagi võitlejad, keda eestlased õpetavad, teatab kaitseministeerium. "Kaitseministrina oli mul au kuulata meie kaitseväelaste kohta niivõrd kiitvaid hinnanguid," sõnas Tsahkna. 

Министр обороны Эстонии Маргус Цахкна с визитом в Ираке
© Фото : Kaitseministeerium
Kaitseminister Margus Tsahkna hinnangul on Iraagis teenivad Eesti kaitseväelased hinnatud instruktorid

Eesti kaitseväelased koolitavad operatsioonil Iraagi julgeolekujõudude liikmeid, et nad suudaksid ise oma riigi nn Islamiriigi (ISIL) käest vabastada. Eesti osaleb ISIL-i vastases koalitsioonis kaitseväe instruktoritega, kes koolitavad Iraagi julgeolekujõudude liikmeid.

Eesti panustab koalitsiooni kuueliikmelise väljaõppemeeskonna ja staabiohvitseriga. Kaitseväe instruktorid teenivad Iraagis Anbari provintsis Taani kontingendi koosseisus, sõjalise nõunikuna teeniv vanemstaabiohvitser paikneb Bagdadis.

Iraagis alustas teenistust Eesti kaitseväe instruktorite meeskond, kes vahetab välja seni Iraagis teeninud kaitseväelased ning koolitab järgmise kuue kuu jooksul Iraagi julgeolekujõudude sõdureid, kirjutas Sputnik Eesti aasta alguses. 

Seni Iraagis teeninud meeskond on koolitanud ligi 250 Iraagi relvajõudude sõdurit. Nende seas on nii piirivalve- ja politseiüksuseid kui ka lahingüksusi, kelle otsene ülesanne on linnad ja asulad Daeshi võitlejatest vabastada.

Eesti osalus operatsioonil Inherent Resolve algas augustis 2016. Riigikogu on andnud kaitseväele mandaadi osalemaks operatsioonil Inherent Resolve kuni kümne kaitseväelasega. USA juhitav ISIL-i vastane rahvusvaheline sõjaline operatsioon Inherent Resolve käivitus 15. juunil 2014. Operatsiooni eesmärk on ISIL-i vastane otsene ja toetav sõjaline tegevus, eelkõige Iraagis ja Süürias.

Tagid:
võitlus, instruktorid, kaitsevägi, Islamiriik, kaitseministeerium, Margus Tsahkna, Iraak, Eesti

Peamised teemad