08:04 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Eesti ja Venemaa sideadministratsioonid pidasid koordinatsiooniläbirääkimisi, illustratiivne foto

Eesti ja Venemaa sideadministratsioonide läbirääkimised

© Flickr / Marvin Jansen van der Sligte
Uudised
lühendatud link
1511

16-18. mail toimusid Moskvas Eesti ja Venemaa sideadministratsioonide läbirääkimised

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Kohtumisel sõlmiti koordinatsioonileping lairibasüsteemide kasutamiseks 2500 MHz sagedusalas ja lepiti kokku edaspidised tegevused ringhäälingu, paikse ja liikuva maaside sageduskasutuse osas, teatas Tehnilise Järelevalve Amet (TJA).

Eestit esindas läbirääkimistel TJA ja Eesti sideettevõtjad, Venemaad sealne sideadministratsioon (Radio Frequency Service/ General Radio Frequency Centre) koos piiriäärsete sageduste kasutajatega.

Lepingu sõlmimine 2500 MHz alas võimaldab piirialades lairibasüsteemidel kasutada sagedusi efektiivsemalt, mis on eriti oluline arvestades Eesti operaatorite suurt huvi selle sagedusala vastu käimasoleval avalikul konkursil. Samuti kaasajastati ja viidi vastavusse uue ITU regulatsiooniga 2000. aastal sõlmitud FM raadioringhäälingu saatejaamade koordineerimise põhimõtteid.

Edaspidise koostöö põhilised teemad on lairibasüsteemide sageduskasutus, sealhulgas sagedusala 694-790 MHz ja 3400-3600 MHz, uute mereside süsteemide kasutamisega seotud küsimused ja liikuva maaside koordinatsioonilepingute väljatöötamine. Samuti jätkub töö koordineerimise põhimõtete osas sagedusalades 900 MHz, 410-430 MHz ja 450-470 MHz.

Koordinatsiooniläbirääkimiste eesmärgiks on muuta koordineerimisprotseduurid tõhusamaks, suurendada raadiosageduste kasutamise efektiivsust ja tagada raadiosagedusressursile võrdne juurdepääs ning vältida raadiohäireid.

Info Eesti ja Venemaa sideadministratsioonide vahel sõlmitud koordinatsioonilepingute kohta leiate SIIT.

Tagid:
ringhääling, raadio, sideadministratsioon, läbirääkimised, leping, TJA, Eesti, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47