11:46 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0842
  • RUB68.9116
Uudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
5542

Enamus Saksamaa ja Itaalia elanikke ei usu "Venemaa ohtlikkusse" Poolale ja Balti riikidele

TALLINN, 25. mai — Sputnik. NATO avaldusi Venemaa võimalikust sissetungist Poolasse ja Balti riikidesse ei usu itaallased, sakslased ja prantslased, samal ajal britid ja ameeriklased on vastupidisel seisukohal, näitas Sputnik.Arvamused tellitud küsitlus, mille viis alliansi eelseisva Brüsselis toimuva tippkohtumise künnisel uuringufirma Ifop teabeagentuurile ja raadiole Sputnik.

Enamus vastanutest Itaalias ja Saksamaal (vastavalt 69% ja 60%) ja peaaegu pool prantslastest (47%) ei usu, et Venemaa kavatseks vallutada Poolat ja Baltimaid. Sellisel arvamusel on peamiselt kõrgema haridustasemega vanema põlvkonna esindajad.

Ühendkuningriigi ja USA kõrgema haridustasemega inimesed, vastupidi, ei välista Venemaa sissetungi Ida-Euroopasse. Sellise väitega nõustusid 43% britte ja 55% ameeriklastest, peamiselt demokraate.

Kas Venemaal on plaan Poolasse ja Balti riikidesse sissetungimiseks?
© Sputnik /
Kas Venemaal on plaan Poolasse ja Balti riikidesse sissetungimiseks?

Küsitluse viis läbi Prantsusmaa vanim avaliku arvamuse uuringufirma Ifop 21. kuni 25. aprillini 2017 Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias ja Ühendkuningriigis ja 21. kuni 27. aprillini USA-s. Selles osales 4005 üle 18-aastast vastajat. Valim esindab elanikkonda soo, vanuse ja elukoha järgi. Valimi maksimaalne viga andmete kohta tervikuna on +/- 3,1% usaldatavuse tõenäosuse 95% juures.

Juunis 2016 teatas NATO potentsiaalse "Venemaa agressiooni" ettekäändel nelja pataljoni paigutamisest Leetu, Lätti, Eestisse ja Poola. Moskvas omakorda rõhutati korduvalt, et Venemaa ei ründa kunagi ühtegi alliansi liikmesriiki. Nagu märkis Venemaa välisminister Sergei Lavrov, teab NATO seda suurepäraselt, kuid kasutab ettekäänet suurema hulga vägede paigutamiseks Venemaa piiride äärde.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta
Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

Teema:
NATO idarindel (273)
Tagid:
oht, sissetung, NATO, Poola, Balti riigid, Venemaa

Peamised teemad