11:47 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Uudised
lühendatud link
14101

Ameerika kindrali arvates pole USA sõjaväe kasutuses olevad relvad piisavalt tõhusad, mistõttu minnakse üle relvadele, mis on kasutusel Soomes

TALLINN, 28. mai — Sputnik. Nimelt on USA ja ka NATO standard, kaasa arvatud Eesti Kaitseväes kasutusel olevate automaatide Galil ja USA sõjaväe relvade M4 kaliiber 5,56 mm. Ent see jääb lahjaks vaenlase sõdurite kasutuses olevate kuulivestide vastu, vahendab Soome portaal eestinen.

Kindral Mark Milley arvates peaks USA minema üle kaliibrile 7,62 mm, mis on kasutusel näiteks Soomes RK 62 ründerelvades. Rynnäkkökivääri 62 on Soomes toodetud variant kuulsast Vene Kalašnikovi automaadist. See kaliiber 7,62 mm on kasutusel ka Venemaa relvastuses olevatel Kalašnikovi automaatidel.

USA kindral väidab, et 5,56 mm kuulid ei läbista kõiki kuuliveste. Isegi USA sõjaväelaste varustuses on sellised kuulivestid.

Milley ütles, et USA armee töötajad on välja töötanud tõhusama 7,62 mm läbimõõduga kuuli, mis läbistab kõik kuulivestid.

Praegu pole veel teada, kas uue kaliibri jaoks peab välja vahetama relvad, või on võimalik olemasolevad relvad ümber ehitada.

Tagid:
automaat, NATO, Kalašnikov, kindral, Soome, USA

Peamised teemad