05:14 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Aserbaidžaanis

Mikser on ametlikul visiidil Aserbaidžaanis

© Miss Union 2016
Uudised
lühendatud link
1310

Esmaspäeval, 12. juunil viibib välisminister Sven Mikser ametlikul visiidil Aserbaidžaanis

TALLINN, 12. juuni — Sputnik. Mikser kohtub Bakuus peaminister Artur Rasizade, välisminister Elmar Mammadyarovi ning transpordi, kommunikatsiooni ja kõrgtehnoloogia minister Ramin Guluzadega, teatas välisministeerium.

Bakuu.
© Sputnik / Мурад Оруджев

Kohtumistel arutatakse Eesti ja Aserbaidžaani suhteid, arenguid regioonis, Aserbaidžaani ja Euroopa Liidu suhteid ning Eesti EL-i Nõukogu eesistumist, sealhulgas idapartnerluse tippkohtumist. Välisministrid annavad ka ühise pressikonverentsi.

Visiidi raames külastab välisminister Mikser Bakuus Märtrite alleed, kus asetab pärja igavese tule juurde, ning Austuse alleed, kus asetab pärja rahvusliku liidri Heydar Aliyevi mälestussamba juurde. Välisminister Mikser kohtub ka Euroopa Liidu delegatsiooni juhi Malena Mardiga.

Homme suundub välisminister ametlikule visiidile Armeeniasse.

Eesti ja Aserbaidžaan allkirjastasid koostöökokkuleppe, vahendas Sputnik Eesti kevadel. Ametist lahkunud riigihalduse minister Mihhail Korb osales Eesti ja Aserbaidžaani valitsustevahelise komisjoni kolmandal istungil Bakuus.

Visiidil kirjutati alla koostöökokkulepe kahe riigi vahel, mille eesmärk on suurendada riikide kaubavahetust läbi erinevate koostööprojektide, vahendas rahandusministeerium.

„Eesti ja Aserbaidžaani suhetes on palju positiivset potentsiaali, mida tuleb rakendada järk-järgult ning parimal võimalikul moel ja mõlema poole huvides," ütles minister Korb pärast Aserbaidžaani visiiti.

Tagid:
idapartnerlus, pressikonverents, eesistumine, visiit, Sven Mikser, Aserbaidžaan, Eesti

Peamised teemad