20:00 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
2820

Peaminister Jüri Ratas alustab täna kahepäevast töövisiiti Berliini ja Pariisi, kus on plaanis kohtumised Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga ning Prantsusmaa president Emmanuel Macroniga

TALLINN, 15. juuni — Sputnik. Tegemist on Eesti Euroopa Liidu Nõukogu juulis algavat eesistumist ettevalmistava töövisiidiga. Peaminister arutab kohtumistel oma saksa ja prantsuse kolleegiga Euroopa Liidu võtmeteemasid Eestile ja külastatavale riigile, aga ka Euroopa Liidule.

„Tutvustan Eesti eesistumise prioriteete ning räägime kindlasti ka olulisematest väljakutsetest Euroopale, atlandiüleste suhetega seonduvast aga samuti näiteks julgeoleku —ja kaitsekoostööst mõlema riigiga," sõans Ratas.

Täna kohtub peaminister Ratas Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga. Kohtumisele järgneb ühine pressikonverents. Seejärel suundub peaminister Pariisi.

Pariisis saadab peaministrit üheksaliikmeline äridelegatsioon. Homme, 16. juuni hommikul on plaanis kohtumine Pransusmaa äriringkonna esindajatega. Seejärel kohtub kohtub peaminister Prantsusmaa president Emmanuel Macroniga. Kohtumise järel teevad peaminister ja president pressiavalduse.

Pärastlõunal külastab peaminister Ratas Vivatechnologie messi, kus osalevad ka Eestist pärit ettevõtted.

Tavapäraselt külastab alustava eesistujamaa valitsusjuht võimalikult paljusid Euroopa Liidu liikmesriike, et tutvustada eesistumise prioriteete, programmi ning arutada võimalusi koostöö tihendamiseks.

Maikuus külastas peaminister Ratas Slovakkiat, Ungarit, Tšehhit, Sloveeniat ja Rumeeniat, maikuu lõpus — Kreekat ja Küprost, juuni alguses — Hispaaniat ja Portugali.

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis. See tähendab nõukogu seisukohtade kujundamist kõigi liikmesriikide huve arvesse võttes ja ise sealjuures neutraalseks jäädes. Eesti võtab eesistumise teatepulga üle Maltalt, et see siis kuus kuud hiljem omakorda Bulgaariale edasi anda.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
töövisiit, eesistumine, Emmanuel Macron, Jüri Ratas, Angela Merkel, Berliin, Pariis, Prantsusmaa, Saksamaa

Peamised teemad