00:47 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Uudised
lühendatud link
8222

NATO vägede saabumisega Eesti territooriumile on tema turvalisus pigem nõrgenenud kui tugevneneud, leiab regionaalküsimuste instituudi peadirektor, poliitikateaduste kandidaat Dmitri Žuravljov

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Eesti on väike ja mitte kuigi rikas riik, rõhutas ekspert. Ta võib arendada oma relvajõude ainult omaenese elanikkonna elatustaseme arvelt, mis vaevalt küll sellele elanikkonnale meeldib. Seetõttu on Eesti läinud teist teed, paigutades oma territooriumile liitlasvägesid. 

Žuravjlovi sõnul aga osutuvad võimaliku relvastatud konflikti korral turvaliseks pigem just neutraalsed riigid kui et need, kelle territooriumil paiknevad vastase väed.

Nagu ta Sputniku raadiosaates märkis, õigustatakse NATO kohalviibimist valitsustegelaste poolt mingi väidetavalt eksisteeriva ähvardusega Venemaa poolt. Samas ei ole Venemaa kartusteks mingit põhjust andnud, rõhutas Žuravljov.

„No ei ole Venemaa tanke Eesti piiridel, ei seisa seal tankidiviise, et õnnetut Eestit rünnata, see ei tule kellelegi pähegi, meile piisab oma muredest," lausus ta kokkuvõtvalt.

NATO paigutab 2017. aastal Balti riikidesse ja Poolasse neli rahvusvahelist pataljoni. Iga allüksususe koosseisus võib olla 800 kuni 1200 inimest.

Eestisse saabunud NATO rahvusvahelise pataljoni lahinguüksuse raamriigiks on Ühendkuningriik, Läti puhul Kanada, Leedus Saksamaa ning Poolas USA.

Ameerika Ühendriikide Euroopa maavägede ülem, kindralleitnant Ben Hodges ütles, et USA toob Venemaa suurõppuse Zapad 2017 ajaks Balti riikidesse 600 õhudessantväelast, vahendas Sputnik Eesti juuni keskel.

Samal teemal

USA toob Zapad 2017 ajaks Balti riikidesse 600 sõdurit
Küll on piinlik
Russofoobia kaart NATO kaardipakis
Kuhu küll see raha läheb
Tagid:
tehnika, tank, arvamus, rünnak, julgeolek, NATO, Dmitri Žuravljov, Eesti, Venemaa

Peamised teemad