21:31 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Sloveenia välisminister Karl Erjavec Tallinnas

Eestit külastas Sloveenia välisminister

© Flickr / Estonian Foreign Ministry
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
1010

Mikser rääkis Sloveenia välisministriga EL-i tulevikust, idapartnerlusest ja arengutest Lääne-Balkanil

TALLINN, 27. juuni — Sputnik. Välisminister Sven Mikser arutas eilsel kohtumisel Tallinnas visiidil viibinud Sloveenia välisministri Karl Erjaveciga peatselt algava Eesti EL-i Nõukogu eesistumise valguses Euroopa Liidu ees seisvaid väljakutseid ning koostööd neile lahenduste leidmisel, teatas välisministeerium.

Sel nädalal algavast Eesti EL Nõukogu eesistumisest rääkides arutasid Eesti ja Sloveenia välisminister EL-i tulevikku, Brexitit, rändeküsimusi, julgeolekut ning teisi EL-i ees seisvaid keerulisi küsimusi.

„Eesti eesistumise üks olulisemaid ülesandeid on hoida Euroopa Liitu ühtse, solidaarse ja otsustusvõimelisena nende ning paljude teiste küsimustega tegelemisel," lausus Mikser. „Euroopa Liit peab ka liikuma edasi ning saavutama kõigi eurooplaste jaoks käegakatsutavaid tulemusi — looma uusi töökohti ning suurendama majanduskasvu," lisas ta. 

Välisministrid kõnelesid Ühendkuningriigi EL-ist lahkumise läbirääkimistest ning pidasid oluliseks lähedaste ja tihedate koostöösuhete säilitamist Ühendkuningriigiga. „Meie eesmärk on hoida 27 liikmesriigi ühtsust ning jõuda kokkuleppele Ühendkuningriigis elavate ja töötavate kodanike õiguste säilitamises vastastikkuse põhimõttel," sõnas välisminister Mikser.

Mikser ja Erjavec arutasid veel koostööd EL idanaabruses ning Eesti eesistumise ajal Brüsselis toimuvat idapartnerluse tippkohtumist. „Vaja on jätkata idapartnerite reformiinnu toetamist, et neid EL-ile lähemale tuua. Seetõttu on oluline, et tippkohtumise tulemid motiveeriksid partnereid oma tööd jätkama ning annaksid sõnumi nii EL kui ka partnerite ühtsest pühendumisest," lisas Mikser.

Eesti ja Sloveenia välisminister kõnelesid viimastest arengutest Lääne-Balkanil ning rõhutasid piirkonna olulisust nii julgeoleku kui stabiilsuse seisukohalt. „Jätkame Lääne-Balkani riikide EL-i püüdluse toetamist. Euroopa Liidu uks on neile jätkuvalt avatud," sõnas välisminister Mikser.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (144)
Tagid:
idapartnerlus, visiit, koostöö, eesistumine, Euroopa Nõukogu, EL, Karl Erjavec, Sven Mikser, Sloveenia, Eesti

Peamised teemad