06:10 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
Suurõppus "Zapad 2017" sai avapaugu (18)
8123

Ühendriikidel on plaanis Baltimaadesse lisavõimekusi paigutada. Sellest on põhjalikult rääkinud USA Euroopa maavägede ülem kindral Hodges

TALLINN, 29 juuni — Sputnik. NATO paigutab Vene suurõppuse Zapad ajaks Baltimaadesse täiendavaid sõjalisi võimekusi, ütles kaitseminister Jüri Luik neljapäeval Brüsselis NATO kaitseministrite kohtumisel.

"Üks teema, mida siin kohtumisel väga põhjalikult arutati, on septembris toimuv Vene suurõppus Zapad," ütles Luik vastuseks rahvusringhäälingu küsimusele.

Eesti on sõjalise võimekuse poolest maailma relvajõudude reitingus 110. kohal ja Balti riikidest viimane
© Estonian Defence Forces

Kaitseministri sõnul ei tähenda see Baltimaades asuvate NATO pataljonide brigaadiks muutmist, vaid seda, et selline üksus vajab õhutõrjevõimekust ning logistilist toetust. Kaitseminister peab selliseid meetmeid õigustatuks.

NATO paigutas 2016. aasta Varssavi tippkohtumise otsuste alusel tänavu Eestisse, Lätti, Leetu ja Poola umbes tuhandemehelised rahvusvahelised pataljonid. Eestis on pataljoni juhtriik Suurbritannia, Lätis Kanada, Leedus Saksamaa ja Poolas USA.

Moskva on korduvalt rõhutanud, et ei kavatse kedagi hirmutada ja püüab vaid kaitsta oma riiklikke huvisid. Kusjuures Poolasse ja Baltimaadesse paigutatud väekontingendid ei suuda loomulikult mitte kuidagi Venemaad hirmutada.

Teema:
Suurõppus "Zapad 2017" sai avapaugu (18)

Samal teemal

Eesti tõstab kaitsevõimet
Tagid:
Zapad, NATO, Jüri Luik, kaitseminister, Baltikum

Peamised teemad