18:58 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Uudised
lühendatud link
2420

Põllumajandusministrid arutlevad Roomas jätkusuutlike töökohtade loomise üle põllumajandussektoris, fookuses on eelkõige Aafrika noortele suunatud töövõimalused

TALLINN, 1. juuli — Sputnik. Maaeluminister Tarmo Tamme esimene ametlik ülesastumine Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana toimub 2. juulil Roomas Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel, mille teema on jätkusuutlike töökohtade loomine Aafrika noortele toidu- ja põllumajandussektoris, teatab maaeluministeerium. 

Üleilmne kõrbestumise päev, illustratiivne foto
© Sputnik / Михаил Кухтарев

Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu põllumajandusministrite teist kohtumist, kus osaleb üle 230 delegaadi 30 Aafrika ja 23 Euroopa Liidu liikmesriigist, võõrustab Euroopa Liidu Nõukogu uus eesistujamaa Eesti koos Aafrika Liidu Komisjoni ja Euroopa Komisjoniga.

Kohtumise fookuses on eelkõige noortele suunatud töövõimalused põllumajanduses, sest nende osakaal tööhõives on rohkem kui 50%. "Oluline on muuta töö põllumajandusvaldkonnas atraktiivsemaks, kasutades uuenduslikke lahendusi, sealhulgas IT-alaseid võimalusi," rõhutas Tarmo Tamm.

Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb töögrupis, kus käsitletakse teadusrakenduste ja IT-võimaluste rolli põllumajanduse intensiivistamisel ja atraktiivsemaks muutmisel. Kohtumine annab sisendi Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu tippkohtumisele 2017. aasta novembris, kus keskendutakse samuti noorte tööhõivele ning põllumajanduse rolli tähtsusele noorte tööpuuduse lahendamisel.

"Põllumajanduse ja maaelu arendamine on oluline Euroopa Liidus kui ka Aafrikas. Siin on palju koostöövõimalusi, millest saavad kasu mõlemad pooled, nagu näiteks koostöö teaduse valdkonnas või IT-lahenduste kasutamisel. Samuti on oluline kaubandussuhete arendamine," lausus Tamm.

Konverentsi raames kohtub Tarmo Tamm ka Montenegro põllumajandusministri Milutin Simovići, Hollandi põllumajandusministri Martijn van Dami, Leedu põllumajandusministri Bronius Markauskase ning Alžeeria põllumajandusministri Abdelkader Bouazghiga. Kohtumistel arutletakse kahepoolse koostöö ja vastastikuse kaubanduse arendamise teemadel.

Ka välisminister Sven Mikseri sõnul tuleb suhetes Aafrika riikidega pöörata suuremat tähelepanu noortele ja tööturule Aafrikas, vahendas Sputnik Eesti maikuus. Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel Brüsselis olid peateemadeks Aafrika ja Euroopa Liidu suhted, olukord Aafrika Sarve piirkonnas, Euroopa Liidu idapartnerlus ning EL-i globaalstrateegia julgeoleku- ja kaitsepoliitika rakendamine. 

3-7. aprillil Nigeeriasse ja Benini toimunud visiidil osalesid ka Eesti tehnoloogiaettevõtete esindajad, kes tunnevad huvi Aafrika turul tegutsemise vastu, vahendas Sputnik Eesti välisministeeriumi teadet.

"Eesti eesistumine toob meile suhetes Aafrika riikidega kaasa nii kohustusi kui ka võimalusi, mida tuleks meie majandussuhete edendamiseks kindlasti kasutada," sõnas Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart.

Nigeeria on Aafrikas Eesti suurim kaubanduspartner, eelmisel aastal ulatus Eesti ettevõtete eksport Nigeeriasse ligi 40 miljoni euroni.

Tagid:
tööhõive, põllumajandus, noored, Maaeluministeerium, Tarmo Tamm, Aafrika, Eesti

Peamised teemad