15:59 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
5310

Üheksateist G20 liidrit ei jaga USA presidendi Donald Trumpi administratsiooni kliimapoliitikat, ütles Saksa kantsler Angela Merkel Hamburgis

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Merkeli sõnul kinnitasid need 19 liidrit, et Pariisi kliimalepe on pöördumatu, ent USA positsiooni nimetas ta kahetsusväärseks, vahendas ERR

Saksa kantsler märkis, et G20 tippkohtumise lõppdokument võtab teadmiseks USA seisukoha, mis on vastu kliimaleppele.

Kaubanduse osas tõrjusid G20 liidrid protektsionismi, kuid möönsid, et kaubandus peab olema vastastikku kasulik ning et riikidel on õigus kasutada legitiimseid vahendeid, et kaitsta töötajaid ja tööstuseid selle eest, et kaubanduspartnerid neid ära kasutaksid.

USA president Donald Trump saavutas G20 tippkohtumisel siiski olulisi järeleandmisi kliima ja kaubanduse osas, selgus kahepäevase ürituse lõppdokumendist.

Trump otsustas taanduda Pariisi kliimaleppest >>

USA president Donald Trump teatas neljapäeva õhtul, et viib USA Pariisi kliimaleppest välja, vahendas Sputnik Eesti suve alguses. 

Trump ütles, et Pariisi kliimalepe on näide sellest, kuidas Washington on liitunud kokkuleppega, mis seab USA ebasoodsasse olukorda võrreldes teiste ettevõtetega, mis saavad sellest kasu. 

Illustratiivne foto
© Sputnik / Константин Чалабов

"See lepe mitte ainult ei sea meie kodanikele karme majanduspiiranguid, vaid see ei vasta ka meie ideaalidele. Inimesena, kes sügavalt hoolib keskkonnast — ma tõesti hoolin —, ei saa ma südametunnistuse järgi toetada lepet, mis karistab USA-d ja seda see teeb," rääkis president.

Pariisi kliimalepe jõustus >>

2015. aasta detsembris toimunud Pariisi kliima konverentsil (COP 21) võtsid 195 riiki vastu globaalse, õiguslikult siduva kokkuleppe kliima soojenemise pidurdamiseks, sesisab keskkonnaministeeriumi lehel.

Kokkulepe näeb ette globaalse tegevusplaani ohtlike kliimamuutuste ärahoidmiseks eesmärgiga hoida ülemaailmne keskmine temperatuuri tõus tunduvalt alla 2°C. Selleks lasub riikidel kohustus võtta meetmeid oma saastenumbrite (õhku paisatavate kasvuhoonegaaside heitkoguste) tuntavaks vähendamiseks.

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
kliimapoliitika, kliima, G20 kohtumine, Pariisi kliimalepe, Donald Trump, Angela Merkel, USA, Saksamaa, Hamburg

Peamised teemad