21:32 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
19 0 0

Eesti EL Nõukogu eesistumise parlamentaarsete ürituste avakonverentsil kohtuvad esmaspäeval Tallinnas rahvusparlamentide EL asjade komisjonide esimehed ja Euroopa Parlamendi esindajad

TALLINN, 10. juuli — Sputnik. Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Toomas Vitsuti sõnul on Euroopa Liidu parlamentaarse tasandi koostöö täna olulisem kui kunagi varem. "Parlamentaarses debatis leiame tavaliselt eriarvamuste vahel õige tasakaalu, mis on oluline Euroopa Liidu ühtsuse hoidmisel," vahendas Riigikogu pressiteenistus Vitsuti sõnu.

Vitsuti sõnul püüab Eesti eesistumise ajal parlamentaarsel tasandil tõstatada aruteludes just neid teemasid, kus parlamentide panus on hetkel hädavajalik. Ta tõi näiteks küsimused, kuidas suurendada Euroopa Liidus konkurentsivõimet, tekitada solidaarsust rändesurve tingimustes või milliseks peaks kujunema Euroopa Liidu tulevik.

Eestil tuleb leida EL-i eelarvesse 10 miljardit >>

"Olen kutsunud oma kolleegid Tallinna, et arutada kuidas Eesti Euroopa Liidu eesistumise programmi kõige paremini ellu viia ning kaaluda üheskoos, mis tingimusi vajavad idufirmad, et Euroopa Liidus edukalt tegutseda," ütles Vitsut. "Soovin, et kolleegid saaksid Tallinnast kogemuse sellest, kuidas toimib paberivabam asjaajamine."

Esmaspäeval Riigikogu saalis toimuva konverentsi avab Riigikogu esimees Eiki Nestor. Paminister Jüri Ratas annab ülevaate Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetidest, milleks on avatud ja uuendusmeelse majandusega, turvaline ja kaitstud, digitaalne ning kaasav ja kestlik Euroopa. 

Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik >>

Konverentsi teised ettekanded on suunatud innovatsioonile ja idufirmadele. Kristin Schreiber Euroopa Komisjonist, Sten Tamkivi Eestist ning Ivo Špigel Horvaatiast otsivad oma ettekannetes vastust küsimustele, mida on Euroopas ja rahvuslikul tasandil vaja teha idufirmade toetuseks, et nad muutuksid kasvufirmadeks.

Samuti arutatakse, kuidas poliitikud saaksid aidata kaasa idufirmade paremale toimimisele ning kuidas kindlustada, et Euroopa Liidu majandus oleks konkurentsivõimelisem. Debatis jagavad osalejad parimat praktikat.

Peaminister Ratas arutas komisjoni president Junckeriga eesistumise tööplaane
© Фото : Annika Haas

Pühapäeval kogunes Tallinnas ka eesistujakolmik, kuhu peale praeguse eesistujariigi Eesti kuuluvad ka eelmine eesistuja Malta ja järgmine eesistujariik Bulgaaria. Euroopa Parlamendi esindaja osalusega kohtumise eesmärk on hoida järjepidevust COSAC-i juhtimises.

Juncker: EL on heades kätes >>

Kõigil delegaatidel on võimalus külastada loomeinkubaatorit Tallinn Designe House.

Eesti delegatsiooni kuuluvad Toomas Vitsut, Marianne Mikko ja Jaak Madison.

COSAC esimeeste konverents valmistab ette novembri lõpus Tallinnas toimuvat COSAC-i täiskogu istungit, mille peateemadeks on Euroopa Liidu tulevik, rahvusparlamentide roll, digitaalse ühtse turu areng, rände välismõõde ja julgeolekuküsimused.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
avakonverents, eesistumine, EL asjade komisjon, Euroopa Parlament, EL, Riigikogu, Toomas Vitsut, Eiki Nestor, Tallinn

Peamised teemad