17:51 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
President sõidab töövisiidile New Yorki

President sõidab töövisiidile New Yorki

© Фото: страница Kersti Kaljulaid в соцсети
Uudised
lühendatud link
17 0 0

President Kersti Kaljulaid sõidab kolmapäeval töövisiidile Ameerika Ühendriikidesse, kus kohtub ÜRO peasekretäri Antonio Guterresiga

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Kaljulaid osaleb ka patroonina Eesti ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks kandideerimise kampaania avaüritusel New Yorgi Eesti Majas, teatab presidendi kantselei.

Kaljulaid: presidendi otsevalimine pole Eestis päevakorral >>

Neljapäeval ja reedel kohtub riigipea UNICEFi tegevjuhi Anthony Lake'ga, ÜRO asepeasekretäriga inimõiguste küsimustes Andrew Gilmouriga, ÜRO arenguprogrammi administraatori Achim Steineriga ning frankofoonia riikide suursaadikutega. Samuti peab riigipea International Peace Institute"is avaliku ettekande teemal "How small states can maximize their impact in global affairs".

Lisaks annab president Kaljulaid neljapäeval Eesti New Yorgi peakonsulaadis üle Valgetähe V klassi teenetemärgi Toomas Mihkel Sõrrale, kes arsti ameti kõrvalt olnud aastakümneid eesti keele ja kultuuri hoidja ning edendaja Ameerika Ühendriikides.

President sõitis naisteasjus Itaaliasse >>

Kaljulaid osales möödunud nädalal Varssavis Ida- ja Kesk-Euroopa riikide ning USA presidendi Donald Trumpi tippkohtumisel, kus arutati energiateemasid, Atlandi-ülest koostööd ning julgeolekuküsimusi regioonis.

Küsitlus

Kas Eesti peaks kehtestama presidendi otsevalimised?
 • Jah, riigipea peaks valima rahvas
  52.6% (41)
 • Ei, Eesti presidendi amet on seda vaid nime poolest
  21.8% (17)
 • Presidendi ametikoha võiks üldse likvideerida
  17.9% (14)
 • Ei tea, ei oska vastata
  7.7% (6)
Hääleta: 78

Oma sõnavõtus riigipeade arutelul keskendus president Kaljulaid küberjulgeoleku olulisusele. Ta rõhutas, et kuigi kõikidel riikidel on oma huvid, oleme me siiski üksteisega seotud ja seda sõltumata riikide suurusest.

"Euroopa Liit ja USA on koos igal juhul tugevam globaalne jõud," ütles president Kaljulaid.

Erinevalt Läti presidendist Raimonds Vejonisest, kes on kutsunud presidendi otsevalimisi läbi viima juba aastal 2019, ei ole Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi sõnul presidendi otsevalimine Eestis päevakorral, vahendas Sputnik Eesti esmaspäeval.

Kaljulaid ütles intervjuus, et eestlased olemasoleva parlamentaarse demokraatiaga rahul ja ei näe vajadust rahva poolt valitud presidendi järele

Presidendi sõnul selle kohaselt on Eesti riik arenenud väga hästi, sest Eesti on liberaalne demokraatia, kus eksisteerivad mitmed vabadused.

https://sputnik-news.ee/estonian_news/20170710/6403997/kaljulaid-presidendi-otsevalimine-pole-eestis-paevakorral.html

Kaljulaid: fašistid toodi Eestisse Venemaalt antud käsu korras >>

Tagid:
töövisiit, Kersti Kaljulaid, New York, Eesti, USA

Peamised teemad