14:15 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
27010

Inglise filoloog Tuuli Oder tõdes pärast Eesti ministrite ülesastumist Euroopa Parlamendi ees, et mõnede poliitikute etteasteid oli piinlik kuulata

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Oder avaldas, et üks, kelle keeleoskus soovida jättis, oli rahandusminister Toomas Tõniste, vahendab ERR.

"Tegemist oli selgelt kellegi teise poolt kirjutatudtekstiga, mille meie minister oli pähe õppinud ja ette kandis. Ta tegi seda suhteliselt kohmakalt, tehes vigu, mis näitab, et tema enda keeletase pole sellisel tasemel, et ta suudaks sellist teksti ise luua ja spontaanselt ette kanda. Piinlik oli, et see oli nii silmnähtavalt päheõpitud tekst ja lisaküsimustele vastata ei suudetud, mis näitab seda, et keeletase pole kahjuks piisav," lausus Oder.

Tõniste juhatas EL-i rahandusministrite kohtumist >>

Samu mõtteid tekitas Oderis Urve Palo paberilt etteloetud inglisekeelne tekst. Oder tõdes, et seda kuulates pakuks ta ministri keeleoskuse tasemeks A2, mis on esmane keeleoskus.

Teisipäeval toimus Brüsselis esimene Eesti juhitud EL-i rahandus- ja majandusküsimuste nõukogu (Ecofin) kohtumine, kus keskenduti finantssektori tugevdamisele. Rahandusminister Toomas Tõniste andis kohtumisel ülevaate Eesti eesistumise prioriteetidest finants- ja maksupoliitika valdkonnas, vahendas Sputnik Eesti eile.

Ministrid tutvustavad Eesti prioriteete >>

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tutvustavad teisipäeval ja kolmapäeval Brüsselis Euroopa Parlamendi komisjonides Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähtsamaid teemasid.

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis. See tähendab nõukogu seisukohtade kujundamist kõigi liikmesriikide huve arvesse võttes ja ise sealjuures neutraalseks jäädes. Eesti võtab eesistumise teatepulga üle Maltalt, et see siis kuus kuud hiljem omakorda Bulgaariale edasi anda.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
keeleoskus, inglise keel, poliitikud, ministrid, eesistumine, Euroopa Parlament, Tuuli Oder, Eesti

Peamised teemad