19:13 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
5710

Eesti EL-i Nõukogu eesistumise esimene digiteemaline suursündmus Digitaalse ühtse turu konverents 2017 leiab aset esmaspäeval, 17. juulil, ning toob kokku maailma juhtivad ettevõtjad ja teadlased

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Minister Palo sõnul juhib Eesti olulist arutelu, kuidas andmete piiriülese liikumise kaudu tõsta Euroopa Liidu konkurentsivõimet tervikuna, teatas Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Ministrid tutvustavad Eesti prioriteete >>

Eesti EL-i eesistumist on nimetatud digitaalseks eesistumiseks ning Digitaalse ühtse turu konverents järgmisel esmaspäeval keskendub ühele kõige olulisemale digiteemale, andmete vaba liikumisele. Andmete vaba liikumine tähendab, et tulevikus jagaksid EL-i liikmesriigid piiriüleselt omavahel infot, mis teeb mugavamaks nii tavakodanike elu kui ka avab uksi ettevõtjatele.

"Oleme tänaseks juba harjunud, et nii inimesed, kaubad, kapital kui ka teenused saavad Euroopa Liidu sees vabalt liikuda. Eesti on juhtimas arutelu, mille tulemusel saame eurooplastena endale ka viienda vabaduse, mis meie elu mugavamaks muudab – andmete vaba liikumise. Näiteks aitab andmete vaba liikumine tagada, et tulevikus ei peaks Eestist välja sõites juhiluba kaasas kandma sest teiste liikmesriikide ametivõimudel on samuti võimalus kasutada Eesti andmebaase juhiloa olemasolu kontrollimiseks," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

"Andmete vaba liikumine riikide vahel toob kaasa kasu nii eraisikutele kui ettevõtjatele. Ettevõtjad ei pea teistes liikmesriikides Eesti ametivõimudele juba esitatud infot uuesti tõestama, välisriigis ettevõtluse alustamiseks pabereid taga ajama ja selle peale aega ning raha kulutama. Andmete vabastamise mõju ettevõtluse ja ekspordi kasvatamiseks on erakordselt suur, arvestades, kui palju rohkem tooteid ja teenuseid oleks võimalik kiiremini kõigile Euroopa turgudele viia," kommenteeris minister.

Keeleekspert: Eesti poliitikute inglise keele oskus jätab soovida >>

Digitaalse ühtse turu konverentsi üks peakõnelejaid on MIT professor Alex Pentland, keda peetakse andmemajanduse valdkonna kõige mõjukaimaks visionääriks ja teadlaseks. Pentland esitab konverentsil laiahaardelise visiooni sellest, kuidas pidevalt kasvavate hiiglaslike andmemahtudega ettevõtetes ja riiklikul tasandil toime tulla ning samas maandada privaatsuse ning turvalisusega seotud riske.

Konverentsi ekspertpanelistid Yves-Alexandre de Montjoye (London Imperial College) ja Wojciech Wiewiorowski (Euroopa Andmekaitseinspektsiooni asedirektor) ja teised lahkavad EL-i andmemajanduse kitsaskohti ning avavad kaarte EL-i edasistest plaanidest seoses andmete jagamisega. Ühtlasi toob konverents kohale ka tuntud jagamismajandusettevõtte Uberi tippesindaja Antoine Aubert"i, kes kõneleb oma kogemusest, kuidas oma andmete jagamine teiste ettevõtetega on aidanud Uberil kasvada globaalseks teenusepakkujaks.

Digitaalse ühtse turu konverentsi pressikonverents toimub konverentsile järgneval päeval, 18. juulil, kell 16.30 koos konkurentsivõime- ja telekomiministrite informaali pressiüritusega. Pressikonverentsil osalevad Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip, majandus- ja taristuminister Kadri Simson, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo ning IT asekantsler Siim Sikkut.

Eesti on Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik >>

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
digimajandus, digi, andmed, vabadus, piir, konverents, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, EL, Urve Palo, Eesti

Peamised teemad